Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Származhat bajom abból, hogy...

Származhat bajom abból, hogy nem viszem vissza a tankönyveimet az iskolai könyvtárba? Ha igen, akkor mi?

Figyelt kérdés
Ingyen tankönyves vagyok. Hamarosan kijárom a középiskolát. Az összes középiskolai tankönyvem nálam van, de egyáltalán nincs szükségem egyikre sem. Mindegyikre vigyáztam, mégis van pár, amely rossz állapotban van. Részben emiatt, részben pedig a saját lustaságom - tudom, elég gáz, de ez van -, miatt nem akarom visszavinni a tankönyveimet. Lehet bajom belőle, ha nem viszem vissza a tankönyveimet? Ha igen, akkor mi?

2018. márc. 23. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk nem kapsz év végi bizonyítványt.
2018. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A felelős felnőtt állampolgárság küszöbén mi lenne, ha mondjuk nem az lenne a gondolkodásod alapja, hogy származik-e neked bajod belőle? Nem származik bajod, mert gyakorlatilag lehetetlen az árát behajtani rajtad, és nem fognak párezer forintért pereskedni, csak egész egyszerűen erkölcstelen, ugyanis az a könyv nem a tiéd. (Ez meg az állam részéről erkölcstelen, de az már más kérdés.)A saját lustaságodat talán nem egy 'istenem, ez van' vállrándítással kéne elintézni (valóban gáz), hanem meg kéne erőltetni magadat és akár részletekben is becipelni. Az állapotuk nem kibúvó, azt majd az iskola eldönti, hogy mit csinál velük.
2018. márc. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es!


Te látszólag nem jutottál el a kifejtésig...


2-es!


Köszönöm a válaszodat. Nem szívesen ismerem el, de igazad van.

2018. márc. 24. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Iskolai könyvtárban dolgozom, tanév végén állandó könyörgés az életem, hogy hozzák vissza a könyveket. Tudod könyvtár=kikölcsönzöd a könyveket, tehát vissza kell adni, ha végeztél. Nekünk azzal el kell számolni, plusz nagy részét újra kiosztjuk, ha lehet. Légy szíves, tedd meg, hogy visszaviszed őket☺ !
2018. márc. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, 4-es! :-)
2018. márc. 28. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem be is perelhetnek, nekem volt egy ilyen ügyem anno, cse akkor a fővárosi könvtr perelt be, mert nem vittem vissza egy könyvet(teljesen elfelejtettem) és közben el is költöztem és nem kaptam meg a felszólító leveleket, végül a könyvtárban figyelmeztettek, hogy már eljárás indítottak ellenem...
2018. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os, ahogy azt láthatod, ezt a kérdést hónapokkal ezelőtt tettem fel. Nem sokkal később vissza is vittem az összes ilyen tankönyvemet. De ha jó érzés volt kiadnod magadból azt a dolgot, amit ideírtál, akkor köszönöm, hogy leírtad.
2018. okt. 23. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!