Mi az a zarovizsga?

Figyelt kérdés
Jogi egyetem az otodik ev vegen kell csinalni? Tehat a tizedik szemeszter vegen a szokasos vizsgak elmaradnak es ez van helyette,hogy a teljes ot ev anyabol kell felkeszulni vagy hogy?

2018. márc. 28. 21:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg mi az a vedes? Azt is kell az otodik ev vegen? Mi az?
2018. márc. 28. 21:35
 2/9 anonim válasza:
100%
kaptok témaköröket - teteleket amiket meg kell tanulni es vizsgazni kell belole a szakdolgozat leadasa utan. Sima vizsgaid is lehetnek mellette, azokat pedig meg kell csinálnod a zarovizsga elott. A vedes a szakdogavedes. Amikor leadod a szakdogat ketten legalabb véleményezik es amibe belekotnek azt kell megvedened hogy miert ugy irtad ahogy. Zarovizsga napjan volt nekünk es mindkettore 10-10 percunk volt, de ez egyetemenkent valtozo. Remélem tudtam segíteni. A kettobol es a tanulmanyi atlagodbol kapod a diplomadra a jegyet.
2018. márc. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A záróvizsga,régebben államvizsga azért a jogon egy kicsit más, mint pld. egy egyszerű gazdász vagy mérnöki szakon.


A normál alapszakon a záróvizsga valóban csak egy tételsor és a szakdolgozat védés is a záróvizsga része.


Jogon a 10. félév a záróvizsga felkészítő és általában ekkor véded a szakdolgozatot is.


Ha ez adott akkor kerülhet sor a záróvizsgákra.


A jogon azalábbi záróvizsga van

1. Büntetőjog

2. Polgári jog

3. Alkotmányjog

4. Közigazgatási jog

5/A. vagy Jog- és állambölcselet

5/B. Európai jog


Nekem még a közig alkotmány egybe volt és nem volt eu jog csak jogbölcselet.

2018. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!


Kapunk temakoroket teteleket,amit meg kell tanulni.Azaz nem az ot ev anyagat kell atnezni,ujra megtanulni? Tehat a tizedik szemeszter erre ,a zarovizsgara keszit fel.ezt se tudtam.koszi!

2018. márc. 28. 23:12
 5/9 A kérdező kommentje:

A sikeres zarovizsga utan doktor leszek? Vagy a sikeres szakdolgozat iras utan?vagy a harom eves gyakorlat utan?

Ha nem sikerul ketszer a zarovizsga,akkor olyan,mintha nem jartam volna oda ot evig egyaltalan?vagy tizedik felev ismetles akkor?es azutan ujbol van ket lehetosegem?

2018. márc. 28. 23:16
 6/9 A kérdező kommentje:
Marmint ujbol van ket lehetosegem zarovizsgat tenni?
2018. márc. 28. 23:16
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves toletek,hogy ilyen reszletesen valaszoltatok es idot szantatok ram!
2018. márc. 28. 23:17
 8/9 anonim ***** válasza:

A sikeres zarovizsga utan doktor leszek?


Igen a sikeres záróvizsgáid után ahogy kijössz az utolsó záróvizsgádról az eredményhirdetést követően amin átmentél akkor bigyesztheted a neved elé a dr.-t :-)

Vagy a sikeres szakdolgozat iras utan?vagy a harom eves gyakorlat utan?


Először szakdolgozatot megírod - miután az összes vizsgád letetted az egyetemen 1-9 szemeszteres tárgyaidat kb 100 vizsga, leadod a szakdolgozatod, a 10 szemeszter elején és bejársz a záróvizsga felkészítőkre - ezek általában március végéig vannak utána megvéded a szakdolgozatot egy bizottság előtt és ha azon megfelelsz - tehát sikeres kb 100 vizsga + egyetem alatt van X hét kötelező szakmai gyakorlat amit teljesítesz és sikeresen megíírtad és megvédted a szakdolgozatod - utána bocsátanak Záróvizsgára! Megkezded a záróvizsgáid általában április környékén első Polgár/ker utána két-három hét büntetőjog utána ismét két hét Közig/alkotmány és utána ismét két hét választásodtól függően jáb vagy európa amikor az utolsó is sikeresen teljesítve van akkor jogász lettél és megy a dr a neved elé.....ezután elhelyezkedsz 3 évet dolgozol és amikor a három évet ledolgoztad utána ha szeretnél szakvizsgát teszel! De szakvizsga csak + jogosultságokat ad a dr titulus a diplomádhoz kapod!


Ha nem sikerul ketszer a zarovizsga,akkor olyan,mintha nem jartam volna oda ot evig egyaltalan?vagy tizedik felev ismetles akkor?es azutan ujbol van ket lehetosegem?


Ha nem sikerül a záróvizsgád akkor következő záróvizsgaidőszakban ismételsz ez az őszi -nov-dec-jan

ha azon sem sikerül akkor ápr-máj-jún


ami sikerült pl büntető + közig/alkotmány értelemszerűen az már pipa és csak abból kell menni ami nem sikerült...nálunk addig amíg nem sikerül nem kell újra járni semmit....ha többször sem sikerül akkor nálunk újra le kell hallgatni a záróvizsga felkészítőket és újra mehetsz záróvizsgázni...volt aki harmadjára ment át büntetőjog záróvizsgán! Anno 7 év volt abszolválni az államvizsgákat most két éved van rá....4 záróvizsgaidőszakod.

2018. márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen,elnezest,hogy csak most olvastam el a valaszt.
2018. aug. 7. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!