Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kilencedikben nagyon rossz a...

Kilencedikben nagyon rossz a 4-es átlag?

Figyelt kérdés
Egy elég erős gimibe járok. Szeretnék egyetemre menni, de nem orvosira vagy jogra. Igazából a reál tárgyak nem mennek én pedig bölcsészkarra szeretnék menni. Van esélyem?

2018. márc. 30. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van, nem rossz átlag. De úgyis az érettségi lesz a legfontosabb.
2018. márc. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Esélyed van, de mindig gondolj arra, hogy akármit szeretnél, nem elég, ha 95%-od van, mert jönnek mások is, akik ugyanazt akarják, amit te, és 98-100%-uk lesz. Nem a te eredményeddel lesz a baj, csak másokhoz képest nem leszel elég jó.
2018. márc. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz. Persze, hogy van esélyed. A 9.-es jegyek max. annyit számíthatnak (de az is lehet, hogy neked majd a duplázás lesz kedvezőbb) a felvételidnél, hogy majd meg kell adnod az utolsó tanult év végi jegyeidet bizonyos tárgyakból (magyar, matek, töri, idegen nyelv és természettudományos tárgy) és a természettudományos tárgyak közül lehet, hogy van olyan, amit csak 9. és 10. osztályban tanulsz. Azt is megadhatod, de másikat is választhatsz, amelyik a kedvezőbb. Pl. nekem ilyen volt a kémia, de abból csak négyes voltam, ezért inkább egy másikat választottam, amiből ötös.


Annyi, hogy azért tanulni kell és nyilván törekedj arra, hogy minél jobban teljesíts mindenből. Egyrészt azért, mert nem tudhatod előre, hogy mit variálnak az oktatási rendszerben és az érettségiben, a felvételiben. Másrészt pedig azért, mert még lehetséges, hogy meggondolod magad (én pl. kb. minden akartam leni, mire kitaláltam, hogy akkor mi a végső döntés). Valamint úgy alapból nem árt, ha több mindenről tanulsz, művelődsz és több témához is hozzá tudsz szólni, ártani biztosan nem fog.


Ha azért érdekel, hogy hogyan működik itthon a felvételi, akkor olvasgasd a felvi.hu-t. Itt látod a jelenlegi szakok listáját, a szakok követelményeit, az aktuális felvételi tájékoztatót, előző évek ponthatárait is.

2018. márc. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jogra simán bekerülhetsz 4-es átlaggal, költségtérítésesre már nagyon alasony a ponthatár

vagy ha szereznél még egy két nyelvvizsgát

2018. ápr. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!