Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Dramaturgia, SZFE, gimnáziumvá...

Dramaturgia, SZFE, gimnáziumváltás?

Figyelt kérdés

17 vagyok, még két évem van a gimiből (ötéves nyelvi előkészítő) és mindenem az írás, nem csak hobbi szinten hanem ezzel szeretnék foglalkozni felnőtt koromban is.


Próbáltam eldönteni, hogy merre tovább, és rendkívül érdekel a forgatókönyvírás és a dramaturgia, ezért is gondolkodom az SZFE-én.

A baj az, hogy a gimi ahova járok semmilyen módon nem ad pluszt az irodalom és dráma műveléséhez, maximum a fakultációval tudok ezen dobni, de az nem lesz elég.


Gimnázium váltáson gondolkodom erre a maradék két évre, szerintetek megéri?

Vagy érdemes inkább iskola mellett szakkörökhöz és klubokhoz csatlakozni, valamit ezzel kapcsolatosan tenni?


Ha megéri addig váltani, milyen gimnáziumokat ajánlanátok?


Előre is köszi mindenkinek.



2018. márc. 30. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom dráma tagozatos gimibe átvennének-e, mert ott azért két év alatg már csomó dolgot tanultak, nem lehet csak úgy 11-ben becsatlakozni. Inkább próbálj a mostani iskolád mellett eljárni valahová, pl művészeti sulikba is be lehet iratkozni (pl KIMI), Földessy Margit is tart nagyon színvonalas dráma órákat. És kéne kreatív írást is tanulnod esetleg.


Ha mégis megpróbálnál gimit váltani a legjobb a Vörösmarty dráma tagozata. De van a Leöveyben és a Weöres Sándorban is, ezek gyengébbek. Illetve van sok gimi ahol fakultációként, szakkörként működnek színvonalas csoportok.

2018. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsodat, igen, sajnos lecsúsztam két évről, nagyon fontolgatom a lépést.

Földessyről csupa jókat hallottam, kreatív írást is most kezdem kóstolgatni :)


Ha van valakinek még ötlete, kérem írjon!

2018. márc. 31. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Megmondom őszintén, én csak a színművész szakkal vagyok tisztában, de úgy gondolom, talán a te esetedben sem számítanak hozott pontokat, csak azt pontozzák, amit a felvételi keretén belül produkálsz. (Ennek nézz utána!)

A művészeti sulik valóban nem szeretnek 'átvenni' diákokat. Én a helyedben olyan klubbot/csoportot keresnék, akikkel fejlődhetek és akik tudnak majd segíteni, ha össze kell állítanom a felvételi anyagom. Ha majd ott állsz előttük, nem az alapján ítélnek meg, melyik intézményből jöttél. Le kell nyűgöznöd őket, fel kell keltened az érdeklődésüket a beadott munkáddal.

2018. ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásodat! :)

Valóban selejtezős felvételi van, pontoktól függetlenül.

Azon töröm a fejem, hogy nem lenne e jobb, alapból egy olyan közegben lenni napközben és nem csak délután, ahol az vesz körül, amiben szívesen, lelkesen és kitartóan dolgozok.


Ha van lehetőség átvételre, azt hiszem megpróbálom, ha nem, akkor önkezűleg elkezdem.

2018. ápr. 2. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!