Erasmus program?

Figyelt kérdés
Sziasztok gondolkodok hogy majd az egyetemi idők alatt ezzel a programmal kiutazok. (Most vagyok végzős) Véleményeket, illetve beszámolókat szeretnék hallani tőletek. Akár, ha tanulni mentetek, akár ha a gyakorlatot végeztétek valahol kint. A válaszokat előre is köszönöm! :)

2018. márc. 30. 13:33
 1/2 anonim válasza:

En tavaly voltam Nemetorszagban aprilisban , szoval egy eve :D

Egy honapot toltottem el egy ovodaban gyakorlatkent


Hihetetlen elmeny volt , miutan hazajottem (nem viccelek) fel evbe telt ire feldolgoztam , hogy itthon vagyok es visszacsoppemtem a mindennapokba. Szoval pszichikailag nekem egy nagy tores volt , hogy hazajottem


Amugy en a helyedben nem gondolkodnek :D amint lehetoseged van ra , menj

En alapjaraton egy onallo ember vagyok , de ott elesben is tudtam gyakorolni

Tehat az a szabadsag ami ott volt , az hihetetlen

Az elso par napban es az utolso par napban volt velunk tanar , a tobbit egyedul toltottuk :D egy kivetelevel mindenki 18 even alul volt

Ugy mentem ki , hogy en angolul tudok es azt mondtak , hogy ott szinte mindenki beszeli a nyelvet , hat ahhoz kepest csak egy ovonenivel tudtam maximalisan megertetni magam , a tobbivel meg activiti ment , de nem baj , a lenyeg , hogy megertettuk egymast valahogyan


A szallasunk is egy nagyon jo hely volt

Aranylag kozel volt mindenhez

Ott tenyleg ugy ereztem , hogy felnott vagyok

Ami nagyon hianyzik , hogy gondoltam egyet es kimentem az erkelyre cigizni

Nem mintha itthon nem lehetne , de itthon nem szeretem , ha latnak engem , mikozben szivom

Ott meg gondoltam egyet , kiultem , feltettem a labamat es hesszeltem egy sorrel a kezemben

Ahh , nagyon jo volt

Az utolso napomon a gyakorlati helyemen sok-sok ajandekot kaptam es amikor bucsuztunk , fiu letemre sirtam

Utoljara harmadikos vagy kisebb lehettem , amikor sirtam , mert annyira kedvesek voltak velem meg a gyerkocok is iszonyuan szerettek annak ellenere , hogy egy szot nem ertettunk egymas szavabol

Nem szaporitom a szot , meg egyszer ki szeretnem hangsulyozni , hogy MENJ!!!!

Nem fogod megbanni

Ha barmi kerdesed van , szivesen valaszolok neked :)

2018. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elottem szolohoz en szinten imadtam, 2 felevet voltam kint BA kepzesen, illetve 1 felevet MAkor.

2x jartam meg Olaszorszagot, nagyon csodas elmenyekkel , baratokkal gazdagodtam. Nekem is szinten nagy toresnek volt mondhato mikor haza kellett jonnom nagyon megszoktam a kintletet, imadtam az onallosagot, szerettem hogy szabad voltam. Nyilvan itthon is mivel mar felnott voltam, de kint valami csodas erzes. Nyilvan kicsit nehezebb a tanulos resze, viszont hatarozottan megeri.:))


A 3.felevem Amerikaban volt, az szinten egy fenomenalis dolognak minosult, haza se akartam volna jonni. Szinten rengeteg elmeny,barat,latnivalo gazdagitotta a taramat.


Ha lehetoseged van ra, sose agyalj, MENJ! Es nem csak azert hogy vilagot lass, hanem hogy tapasztalatot gyujts, hogy onallosodj, hogy fejlodj.

Egy erasmus program nagyon nagy lehetoseg es hatalmas ugrodeszka a kesobbiekben ha nagyon odafigyelsz.:)


En nem voltam kint gyakorlaton soha mondjuk sajnos, viszont Olaszorszagban megismerkedtem a volt csoporttarsam azuleivel akik munkat ajanlottak nekem en azota is ott dolgozom es imadom!:) ha ez nem tortenik meg most teljesen mas eletem lenne.

Az erasmus olyan elmenyt ad amit semmi mas! Elj a lehetosegeddel!!!!

2018. ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!