Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem olyan jellegű kérdés, de...

Nem olyan jellegű kérdés, de van itt olyan aki a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre jelentkezett/szeretne menni vagy esetleg már ott tanul? Mesélnétek róla? Milyenek a tanárok, vagy a vizsgák hogy telnek? 18/l

Figyelt kérdés
Voltam nyílt napon, valamint az Education is és nagyon szeretném ha felvennének, de azért még érdekel más véleménye is, jó döntés volt-e?!

2018. ápr. 1. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
15%

Az sem mellékes információ, hogy te konkrétan melyik karra, melyik területre szeretnél menni. Rendőr, katona, tűzoltó, köztisztviselő, vízmérnök, biztonságpolitikus?

Egyébként annyit tudni kell, hogy az NKE nem valódi egyetem, hanem egyfajta állami oktatócentrum. Az állam számára képez ki szakembereket. Általában véve nem túl tehetséges emberek gyűjtőhelye. Elvégezni nem nehéz. Tanár sok féle van mint mindenhol. Vannak jobb, értelmesebb tanárok, és nagyon gyengén muzsikálók is. Az oktatás minősége nem túl csúcs. Komoly értelmiségi képzést is biztos nem fogsz kapni.

2018. ápr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Közigazgatás szervező szakot es a nemzetközi igazgatás szakot jelöltem meg. Köszönöm a választ!
2018. ápr. 1. 16:05
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Szia! :)


Én az NKE vagyok harmad éves.

Bárcsak én lehetnék most TE :) Döntés előtt álló. Mert akkor utolsó helynek jelölném meg.


Az egész NKE egy kamu. Tudom, kívülről a cukormázt lehet látni, de belül rothadt az egész.


- Az egyetem NEHÉZ:

- Reggel 8órától este 8óráig az egyetemen ülünk, rengeteg óráink vannak.

- Minden félévben 8-11 vizsgám volt.

- Minden vizsga 35-45 tételes

- Rengeteg felesleges tárgyunk van például: hadtudomány, katasztrófavédelmi igazgatás, biztonságitanulmányok stb...


- más egyetemen az ösztöndíj: 40.000 Ft

az NKE-n az ösztöndíj: 15.000 Ft


- más egyetemen a szociális támogatás: 25-30.000 Ft

az NKE-n a szociális támogatás: 7-14.000 Ft

2018. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!