Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az általános iskolai és a...

Az általános iskolai és a középiskolai bizonyítványt célszerű megtartani?

Figyelt kérdés
Hogyha van valakinek érettségije és diplomája is? Van olyan helyzet mikor mégis szükség lehet ezekre a bizonyítványokra?

2018. ápr. 7. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, meg kell tartani. (Bár az általános iskolaira sosem volt szükségem, a középiskolaira igen, amikor újrafelvételiztem második diploma miatt.)
2018. ápr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem kötekedésképpen kérdezem, de hát nem elférnek egymás mellett? :D

Amúgy arra jó, hogy az ember megmutassa a gyerekének, mert bizonyos életszakaszokban kíváncsi lesz rá a lurkó, és általánosban még nem a diplomád fogja érdekelni :)

Szerintem egyébként sohasem fogja azt már elkérni senki, ha mégis akkor pedig kikérhetők az iskolából újra.

2018. ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hátrányod nem lesz abból, ha megtartod, hiszen ha más miatt nem, emlékként jó, ha megvan, és valljuk be, tényleg nem foglalnak nagy helyet.


Gyakorlati haszna lehet például: autósiskolánál kellett igazolnom, hogy elvégeztem a 8 általánost. Nyilván nem a diplomámat fogom bevinni... Többek között azért sem, mert pont nem praktikus a mérete, ellenben a középiskolai bizonyítvánnyal, amit sokkal egyszerűbb volt bevinni és kevésbé is féltettem.

2018. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen kérdhetik, ha olyan helyen fogsz dolgozni. Ha mondjuk szakmunkás képzőben tanultál, akkor az ottani bizonyítványodat kérhetik a munkahelyen, ha pedig diplomád van, mint hivatalos okmány, be kell mutatnod a munkahelyeden. Ha gyári munkára mész, meg azt kell bizonyítanod vele hogy meg van a nyolc általános.

Nem hiszem, hogy ne férnének el valahol a bizonyítványaid. :D

2018. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!