Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szentendrei Ferences gimnázium...

Szentendrei Ferences gimnázium vélemény?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 7. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
A közösség nem valami jó a szigor olyan mértéku ami már felesleges, mindneki besavanyodott nagyon rossz :(
2018. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Én nem értek egyet az előttem szólóval, ami a szigort illeti. Az elmúlt években egyre lazábbak lettek a dolgok, ma már csak halvány árnyéka az öt évvel ezelőtti Ferencesnek. Én egyáltalán nem tapasztalok olyan hatalmas szigort.

A közösség szerintem kellemes, bár ez nagyban függ attól is milyen osztályt fogsz ki. Az iskola hangulata nagyon családias, nyugodt, barátságos, a legtöbb tanár is kedves (persze, mint mindenhol itt is van kivétel).

Előny, ha vallásos vagy, mert erre még mindig hangsúlyt fektet az iskola és te is jobban érezheted magad, ha elfogadod és vallod a nézeteiket. (Ha nem vagy hívő, akkor is szükséges egy minimális tolerancia e tekintetben.)

Az oktatás tekintetében nem tudnám nyugodt szívvel ajánlani. Ottlétem során három igazgatónk volt és ez nem kicsit viselte meg az iskolát. A tanári kar nagy része lecserélődött néhány igazán kiváló tanárral együtt.

(Ha kíváncsi valaki az oktatásra részletesebben szívesen leírom privátban.)

Alapjába véve most egy közepes szintű iskolának mondanám, végzősként egyáltalán nem vagyok megelégedve az utolsó évi felkészítésünkkel.

Nem egy rossz iskola, de az utóbbi évek során egyre lejjebb csúszott.


(Egy végzős diák)

2018. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg tudom erősíteni, amit az előttem levő írt, habár én nem oda járok. A végzősök matek és nyelv órái elég kaotikusan vannak megtartva, sajnos a gimnázium sokat vesztett a színvonalából.
2018. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Hát én kifejezetten szeretem .Én se akartam odamenni de egyaltalan nem bantam meg
2018. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
9 éve ismerem szülőként(2 gyerek) az iskolát. az első 5 év nagyszerű volt. az igazgató váltások(3), tanári kar lecserélődése tönkre tette az iskolát. mindez EGY szerzetes tanárnak köszönhető, aki 25 éve mérgezi az ottani tanárok és diákok életét. mi kifogtuk osztályfőnöknek. most új iskolát keresünk, mert a verbális és pszichés bántalmazásai miatt teljesen kikészültünk. az osztályból már 8 gyerek ment el. az iskola sem emberileg, sem tanulmányilag meg sem közelíti a 4 évvel ezelőtti szintet. a ferences szellemiség nyomokban sem lelhető már fel. panaszt tenni, jogorvoslatot kapni nem lehet sehonnan. teljes az összezárás, a hazudozás. a 100-as lista eredménye még a régi állapotot tükrözi. gyenge közepes a szint, bárkit fel/átvesznek, csakhogy feltöltsék az osztályokat. már a hívő-vallásos családi háttér sem elvárás. a híre pedig egyre rosszabb.
2018. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Közösség általában nagyon jó bár ez osztályonként változhat.


Az oktatás színvonala hanyatlásnak indult az elmúlt években. Teljesen kicserélődött a tanárikar többször is, amiből a legtöbbször csak hátrányunk származott.


Bár vannak hitetlen jó tanárok, nekem szerencsére több fantasztikus tanárom is volt, de nyilván az szerencse hogy ki milyen tanárt kap.


Például az angol tanáromnak köszönhetően lett egy felsőfokú nyelvizsgám. (Nem jártam semmilyen külön tanárhoz).


De van olyan rossz angol tanár, akinek a diákja alapfokú nyelvizsgát is alig tud letenni 12. végén.

2018. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Igaz, hogy az iskola az elmúlt pár évben nem a fénykorát élte, de mostanra kialakult egy stabilabb rendszer. A felvételiken már 3szoros túljelentkezés van, nem gondolom, hogy alig tudják föltölteni az osztályokat,hiszen akkor nem lenne minden évfolyamon minden osztályban 34-5-6 tanuló. Az oktatás is egyre javul. Például a biológia nagyon nagyon kiemelkedő. Minden évben jutnak ki diákok az Oxford egyetemre. A közösség szerintem fantasztikus. De persze ez attól is függ, hogy mennyire vagy nyitott, mennyire veszel részt az iskolai programokon, a közösségi életben. Ezekből pedig sosincs hiány. Rendkívül jó szervezésű túrák vannak, most nyáron például megy egy kis csapat Észtországba, hátizsákos utazásra. Nekem hatalmas élmény volt megélni,hogy a tanárok mennyire barátian állnak hozzánk. Nem vagyok egy olyan ember, aki bárkivel könnyen le tud haverkodni, de ennek ellenére osztálykiránduláson egy túrát végig beszélgettem a túravezető testvérrel, úgy hogy végig olyan volt, mint ha épp egy barátommal beszélgetnék. Az igazgató is nagyon jófej, és minden elismerésem, hogy így visszarázta a sulit egy rendes kerékvágásba. Amit én még tapasztalok, hogy nagyon ügyelnek a tehetséggondozásra. A tanárok elismerik, ha valaki például a zenében tehetséges, de a matek hoz alig konyít. Ezt amúgy bizonyítja a Ferences Ösztöndíjprogram is. Ja és ami a legjobb😉nem menza kaja van, hanem helyben főznek, sütnek, és az valami mennyei. Szóval én mostani ferences diákként tiszta szívemből tudom ajánlani ezt az iskolát.
2019. máj. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja és még a szigorról. Szerintem, ha valaki keresztény értékrendek szerint él, abszolút megérti vagy elvárja a házirend szabályait, hogy például nem lehet olyan rövid gatyát venni hogy abból minden kilógjon.
2019. máj. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
69%
Valóban megviselte az iskolai életet a 3 egymás utáni különböző igazgató, mialatt én oda jártam (2012-2018). Az első a sokak számára ismert “szigor tartó” atya volt, a második sokkal közvetlenebb a diákok felé. Az Ő igazgatása alatt sokat engedett az iskola a fegyelmezés terén, sokkal szabadabb és élményekben gazdag napokat töltöttünk el együtt, egy közösségben. Az élet mindenki számára tartogat fordulatokat, így alakult ez az Ő életében is, így a harmadik igazgató következett. Szintén barátiasabb légkör , figyelembe veszik a diákokat. Sokkal inkább toleránsak mind az új mind a régi tanárok a diákokkal és azok képességeivel. Minden osztályban vannak társaságok, olyan semmilyen iskolában nincsen ,hogy egy osztályon belül mindenki mindenkivel jóban legyen. 5-6-7 fős klikkek vannak általában (szóval aki nehezebben barátkozik az is talál magához hasonlókat, akikkel jólérezheti magát). Az oktatás jó, még úgy is ezt tudom mondani, hogy a 11-12. Évben tanáraink szinte fele távozott ( egészségügyi okokból többnyire). A vallásosságra 2012 óta nem fektetnek akkora hangsúlyt mint az előtt (értsd: többnyire vallásos diákok, ugyanakkor akik nem azok, azokat is szivesen fogadják.) semmi ilyenről nincsen szó, hogy ne tudnák megtölteni az osztályokat. Többször segédkeztem felvételiknél, és valóban túljelentkezés van. A környékbeli gimnáziumokhoz képest ez a legnívósabb. Mivel én Szentendrei vagyok , elkerülhetetlen volt ,hogy ne járjanak barátaim a többi intézménybe, amikről mesélték tapasztalataikat. Sokkal züllöttebb, nem összetartó a társaság, drogok, alkohol stb. Én azt vallom, hogy itt a Ferencesben életre szóló barátságokra tettünk szert. Ennek sok köze van a lelkülethez, ahhoz ahogy bántak velünk ez alatt a néhány szép év alatt. Nem vagyok egy szentfazék, túlzottan vallásos se , de ha valakinek valóban számít az, hogy milyen társaságba jár a gyereke , és hogy mi válik belőle felnőtt korára az bátran válassza ezt a gimnáziumot. Én örülök, hogy ide járhattam.
2020. febr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!