Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A külföldi diákok miért...

A külföldi diákok miért választják sokan a Magyar egyetemeket pl. Debrecent?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem.


Miért jönnek el messziről Kínából,Afrikából stb. ilyen messze ráadásúl kis országba.?


Amúgy tök normálisak,kedvesek csak az okot kérdezem mi az oka,hogy Magyarországra jönnek.



2018. ápr. 7. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb a tandíj és a megélhetés is meg nem mindenkit vesznek fel ismertebb egyetemre akkor meg igazából mindegy nekik hol tanulnak. Csehországbam voltam fél évig erasmuson, ott is rengetek a kínai és afrikai diák, úgyhogy nem csak Magyarország népszerű. Meg valamennyire függ attól is hogy az egyetemnek hol vannak kapcsolatai. Ahol én tanultam pl valamelyik kínai egyetemmel volt kapcsolatuk és a 2 egyetem tanulói elég jó ösztöndíjjal lehettek cserediákok a másik helyen. Egy (asszem thai) csajról tudtam csak hogy azért tanul ott az egyetemen mert a barátja magyar, a többieket nem kérdeztem.
2018. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Németeknél is tele van külföldivel az egyetem. Sok kínai, arab van, de van amerikai is.

És eltörölték a tandíjat, ennek köszönhetően most jó kupleráj van. Maximum csak jól hangzik hogy német egyetem/főiskola.

Most gondolkodok én is, hogy inkább magyarországon fogok masterezni az óbudain. Sokkal korrektebbek, és szervezettebbek.

2018. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Könnyebb bejutni
2018. máj. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!