Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki felvételizett az Eötvös...

Aki felvételizett az Eötvös Collegium biológia-kémia műhelyébe: Mi várható a felvételi során? Mire kell készülnöm?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 10. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
?
2018. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én kérdeztem, miért küldtél kérdőjelet?
2018. máj. 11. 14:35
 3/4 A kérdező kommentje:
Mit szoktak kérdezni a felvételin?
2018. máj. 18. 09:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ugyan nem a biológia-kémia műhelybe felvételiztem, de ugyanúgy működik minden területen a dolog. A felvételi két részből állt: diákbizottsági beszélgetés és műhelyfelvételi. A műhelyes résznél bent ült a műhelytitkár, és más, a műhelyhez kötődő emberek. Nem "vizsgáztattak", a motivációdról, a területhez kapcsolódó érdeklődésedről, esetleg versenyélményedről kérdeztek. Pl. érdemes alaposan megindokolni, mi érdekel. Azt várják el, hogy tudd, mit akarsz a területtel, és tisztában vagy azzal, mi érdekel a műhelyhez kapcsolódó tárgyon belül.

A diákbizottsági beszélgetés szimpla ismerkedésnek tűnhet, ott is néhány collegiumi tag ül bent. Rákérdeznek a jó és rossz tulajdonságaidra, megkérdezik, milyen állat lennél, mi zavarna egy szobatársban stb., vagy megkérnek, hogy add már el nekik az előtted lévő műanyag poharat :D (komolyan).

Ez nem hangzik vészesnek, viszont azzal érdemes tisztában lenni, hogy emberileg is vizsgáztatnak, és nem feltétlen tartom etikusnak, hogy veled egykorú embereknek teljesen random módon (milyen állat lennél? khmm...) kell megfelelned (a szimpátia édeskevés). A Collegium olyan imidzset alakított ki, hogy azt hittem, a céltudatos, inkább introvertált, tanulással sok időt töltő emberek fellegvára és menedéke, de ez nincs így. Valamiért azt hangsúlyozzák, hogy szakmaiság így, szakmaiság úgy, de akármennyire akarhat tanulni az ember, előfordul, hogy nem kap esélyt. Engem például 490 ponttal és két felsőfokú nyelvvizsgával, több OKTV helyezéssel (!!!) még arra sem méltattak, hogy bejárós helyet ajánljanak, amit könnyebben tartottam volna racionálisnak, ha nem lett volna ennyire furcsa a légköre a diákbizottsági dolognak. Röviden: lutri a felvételi, ne keseredj el, ha nem sikerül!

2018. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!