Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz megvédeni egy...

Mennyire nehéz megvédeni egy alapszakos szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
Ma adtam le az enyémet. Igazából a konzulensem nagyon szarrá oltott, ő azt mondta, hogy szerinte 2-es 3-as lesz...de szerintem azért nem ilyen vészes a helyzet. Ti mit gondoltok? Nektek milyen volt?

2018. ápr. 12. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nekem ötös.
2018. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg te írtad a szakdolgozatodat és van fogalmad arról, amiről szól, akkor nem nehéz megvédeni.
2018. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk egy nagyon tanszékfüggő :(

Van olyan, ahol megadják a kérdéseket előre és mindenki ötöst kap.

Nekem persze arra a helyre kellett mennem, ahol a porig aláznak, keresztkérdéseket tesznek fel (pl felolvasnak egy mondatot, hogy ezt melyik cikkben láttad. Valaki megjegyzi ezt minden mondatnál?) Elkanyarodnak a szakdolgozatod témájától (mert megemlítettél mellékesen valamit). 3-4 kérdés helyett 20-25 random van, 1 óráig simán tart csak a kérdezz-felelek a ppt prezentáció után.

Mindenki előtt olvassák fel a konzulensed értékeléseit, nálunk senkinek se lett ötös. Pl. képtelen volt a magyar nyelvet megfelelően alkalmazni, az angolt nem beszélni felsőfokú szinten, hiányos volt az egész (max oldalszámmal) stb. Végén meg folytatták, hogy nem húztad ki magadat, nem néztél a kérdező szemébe, nem teremtették a ppt előadás közben kapcsolatot az értékelőkkel stb. 4-es volt a legjobb jegy nálunk.

TTK-s voltam/vagyok.

2018. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha befogadták a szakdogát utána megvédeni már nem nehéz max rossz jegyet kapsz, de nem tudok róla hogy pl nálunk bárki ez miatt bukott volna. A védés elég könnyű általában, ezen mindenki átmegy (aztán a tételek miatt bukik a többség :D).
2018. ápr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ketten buktak védésen, ez tanszék é szakfüggő szerintem. Van ahol ha már elfogadják a szakdolgozatot nem buktatnak, míg máshol még a védésnél is érhetnek meglepetések. Nekem a szakdolgozatírás és védés volt a legnehezebb az egész államvizsgában.
2018. ápr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ki lehet bírni
2018. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azota meg lett :) mar mesteren vagyok!
2018. nov. 11. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!