Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is NAGYON HELYES,...

Szerintetek is NAGYON HELYES, hogy a ponthatárok, a nem államilag finanszírozott szakokon is ugyan úgy megemelkedtek? Illetve az is, hogy nemsokára nyelvvizsga is feltétele lesz a felsőoktatásban való résztvételnek?

Figyelt kérdés

Engem rendkívül zavart az, hogy annak idején ( ami nem is volt olyan rég) akinek volt egy közepes érettségije, vagy még rosszabb is sajnos néha, ha saját maga fizette ki az oktatást, elég sok szakra felvételt nyerhetett. Nekem, mint reál szakra specializálódott embernek ( emiatt is elnézést a helyesírásomért, a magyar nyelv nekem is hármas lett), aki halálra tanulta magát, éjszakákon keresztűl gubbasztott, hogy bekerülhessen a felsőoktatásba, iszonyuan idegtépő volt azt látni, hogy egyesek csak fizettek és HOPP elvégezhették az egyetemet, egy sokkal pocsékabb érettségivel nekiindulva. Igaz, sokan ki is buktak, de egy részük ELVÉGEZTE! Tudom, hogy ez sokaknak fáj, de ha tanulni szeretne valaki a felsőoktatásban, akkor TANULJANAK MÁR A KÖZÉPISKOLÁBAN IS! Oké, elvégezte az egyetemet fos érettségivel, talán még nem is rosszúl, de akkor is kérdem én, hol az általános műveltsége? A béka popójában?


Elnézést a kirohanásért, nagyon felidegesített egy alapítványi középiskolában nemrég érettségizett (szerencsére) távoli rokonom anyukája....


2018. ápr. 20. 17:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nyelvvizsga akkor is kötelező lett volna, amikor én jelentkeztem, akkor bizony a két 85%-os emelt biosz és kémia érettségim ellenére nem vettek volna fel, mert a középiskolában alacsony szintű volt a nyelvoktatás nekem pedig nem volt pénzem magántanárhoz járni. Egyetemen egy évig heti 2x jártam angolra és különösebb erőfeszítés nélkül nyelvvizsgáztam le.
2018. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát, én a kötelező nyelvvizsgával nem értek egyet, legalábbis azokkal a szakokkal kapcsolatban, ahol nem nagyon van szükség a diploma utáni munkavégzéshez nyelvtudásra.


Unokatestvérem műszaki menedzser diplomáját nem tudja már évek óta csak azért megkapni, mert nem tudja lerakni a nyelvvizsgát. Nagyon jó eszű, valamint végig jó jegyei is voltak egyetem alatt is, viszont évenként nagyon nagyon sok pénzt költött nyelvtanfolyamra is, mer már a 8. alkalommal nem sikerül neki a nyelvvizsga.


Egyszerűen 0 a nyelvérzéke.

2018. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez a kormány még sose tartotta be, amit ígért. 😂😂😂
2023. aug. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!