Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes fellebbeznem, ha nem...

Érdemes fellebbeznem, ha nem jutottam be a Karinthy 4 éves emelt angoljára?

Figyelt kérdés
Igaz az ideiglenes listán 250-en felül voltam, de szerintem megállnám a helyem Karinthyban, mert általánosban végig kitűnő tan. voltam. Az írásbelit rontottam el, a matekot. A szóbelim (a magyar) jól sikerült, a matek kevésbé. 149 pontom lett összesen. Fellebbezéssel bejuthatok még?

2018. ápr. 21. 09:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem valószínű. A Karinthyba jelentkező és oda fel nem vettek 90%-a elmondhatja ugyanezt magáról amit te írsz. Hová vettek fel? Szerintem kezdj el ráhangolódni arra az iskolára.
2018. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nem.

Ért valamilyen jogsértés a felvételi eljárás során? Mégis mi alapján fellebeznél? Beadhatsz valamilyen papírt de valószínűleg nem jársz sikerrel.

Volt 250 diák aki jobb volt nálad.

Szerinted ha mindenkit felvennének aki nem került be akkor hány osztály indulna a Karinthyban?

2018. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Megírod a fellebezést amelyben megjelölöd hogy kit rúgjanak ki a felvettek közül hogy neked legyen helyed. Komolyan azt hiszed hogy ha elsírod magad a 250+os helyen az általánosbeli kitűnőséget emlegetve akkor két kézzel kapnak utánad? A felvételi döntően a központi számít. A kitűnő bizi lehet hogy egy másik erősebb általánosban nem lett volna meg.

Megjegyzem lehet hogy az előtted lévő 250 ember is színötös volt általános iskolában.

2018. ápr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A Weöres Sándor Gimibe vettek fel, de én a Karinthyba akarok menni. A szóbelire is csak úgy hívtak be, hogy bekönyörögtük magunkat. Sikerült is és 38 pontot kaptam. Nem voltam gyengébb mint a többi. Azt mondták az anyukámnak a Karinthyban, hogy van esélyem a felvételre,csak fellebbezzünk.
2018. ápr. 21. 17:02
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Pofátlanoknak áll a világ alapon fellebbezz, hátha. De tavaly is 181. volt az utolsó bejutó, szóval nem épphogy nem jutottál be. Lányom tavaly szintén kitűnővel nem jutott be, mert elrontotta az írásbeli matekot. Karinthy szóbelin magyarból egy pontot veszített, matekból 5 pontot, így 44 pontja lett,mégse vették fel, pedig őt szóbelire sem bekönyörögni kellett. Szóval a 38 pontod egyáltalén nem olyan jó. Ha felveszik el tudta volna végezni? Egyértelmű. De ettől még nem vehetnek fel mindenkit, mert kb mindenki kitűnő vagy jeles aki oda jelentkezik. Amúgy mi azért nem is rágódtunk rajta, mert nagyon örült annak a sulinak is ahová felvették, az is nagy álom volt csak más vonalon. Miért nem egy erősebb iskolát írtál be Karinthy után?
2018. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Oda se vettek fel, mert rossz lett az írásbelim. Anyukám akar mindenképpen fellebbezni. Azt hallottuk, hogy így már sokan bejutottak. Az is egy másik lehetőség, hogy elkezdem az iskolát és átjelentkezek az eslő félévben a Karinthyba. Azt mondják így is lehet.
2018. ápr. 21. 18:36
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Értem a stratégiádat, de készülj fel arra, hogy a Karinthy nem köteles Téged átvenni kilencedikben. Persze lehet próbálkozni.
2018. ápr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Ja, értem, nálunk is volt olyan szülő, aki nem tudta elfogadni a felvételi eredményét. Hát akkor fellebezzetek, aztán ha elutasítják akkor végre elfogadja anyukád is. A Weöres nem erős suli, de járt oda ismerősünk, szerette, jó volt a közösség most pedig egyetemre jár. Szerintem ha elkezded és megszereted sz osztálytársaid már nem akarsz majd eljönni.
2018. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azt mondták anyának, mivel kitűnő voltam végig, felvehetnek fellebbezés után. Remélem sikerül.
2018. ápr. 21. 22:16
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát lehet, bár elég igazságtalan lenne a Karinthy részéről. Ha valaki csak egy-két ponttal maradt le, és felveszik fellebezéssel az OK. Majd írd meg mi lett.
2018. ápr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!