Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Leövey Klára Gimnáziummal...

Leövey Klára Gimnáziummal kapcsolatos pár kérdés? Köszönöm előre a válaszokat!

Figyelt kérdés

Megtudtam, hogy felvettek a természettudományi szakra ezért szeretenék jobban tájékozódni.

1. Tanárok milyenek

2. Hallottam, hogy majd választank kell valamit tesi helyett ezek közül melyik a legjobb és kevésbé veszélyesebb (nem kedvelem a labdás sportokat)

3. Lesz-e valami program a gólyáknak

4. Mennyi elvárás van tanszereknél

(Füzetek, íróeszközök)

5. Lesz valami rajz vagy technika, ha igen akkor oda is mit kell vinni majd úgy általában (nem szeretnék feleslegesen vásárolni)

6. Étkezést hogyan tudom majd megoldnai, ha nem leszek befizetve ebédre (el lehet menni ételt venni vagy inkább hozzak)

7. Milyen hosszú napokra számíthatok

8. Kirándulások érdekesek is

9. Öltözködésnél mire számítsak, miket vehetek fel amit még tolerálnak

10. Szülőkkel mennyire tartják a kapcsolatot a tanárok, osztályfőnökök

11. Hol lesznek a sport foglalkozások (nem emlékszme, hogy lenne tornaterem

12. Mennyi versenyre számíthatok?



2018. ápr. 21. 20:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Valamint melyik nyelvet válasszam másodiknak? Szubjektíven a spanyolt választanám, mert utána könnyebb lesz a latin (orvosira szeretnék menni) és jobban kedvelem.
2018. ápr. 21. 20:39
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én másodiknak jelöltem, és felvettek az első helyen megjelöltbe, de 2 kérdésedre tudok válaszolni.

A tornaterem szemben a kis út túloldalán a SOTE élpülete mellett van, a szomszédos suli is azt használja.

A kaja: a SOTE aljában van egy irto klasz menza (anya arrafelé dolgozott sokszor ettünk ott) valtozatos sokféle kaja, menü van. Én emiatt sajnálom, hogy nem ide fogok járni :-)

2018. ápr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És szerinted bemehetek oda, valamint az árak milyenek?
2018. ápr. 22. 09:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Az árak tök átlagosak a menü pláne. Én is ettem ott Apával amikor csak arra jartunk hetközben.. Ja, és a menü nem olyan, hogy csontleves - paradicsomoskáposzta :-)

Hétköznap dél és kettő között egyszer csekkoljázok le.

Picit arrébb van a Veranda a Vendel u. 9. ben (de az is 3 perc) Annak a honlapját is meg tudod nezni ez egy elég színvonalas étterem amúgy, de menüztetnek, annak az ára elfogadható.

Ezek ugyan kb. 2 éves infók, én erre gyúrtam, hogy itt eszem.

2018. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Változóak,de annyit biztosra mondhatok, hogy akik most kapnak osztályt, az 5-ből 3 nagyon normális, korrekt, jó tanár, a másik kettőt sajnos nem ismerem.

2. Tesi is lesz majd, csak nem 5 óra, hanem 3. És igen, kell majd választani egy ún. sportkört, ami heti 2 óra, a nagy részük labdajáték, de van úszás, kori, túra (ez havonta csak 1x, de akkor hétvégén) és jóga is. Én eddig koris és jógás voltam, ezek nagyon lazák és nyugi, nem kell sem jégtáncosnak, sem profi jóginak lenned :D

3. Igen, pl. a gólyatábor, ami nagyon jó buli volt nekünk annak idején meg mi nyáron is szerveztünk már évfolyamos találkozókat

4. Nem nagyon. Ez már középiskola, itt senkit nem érdekel, hogy mibe írsz, csak tanuld meg. Én viszont ajánlom a külön füzetet, mivel a 4 év során nagyon sokszor lesznek hasznosak a jegyzeteid és az nem túl jó, ha össze-vissza vannak vagy épp elvesztek, mert papírfecnikre írtad őket. Nem kell ilyen meg olyan vonalazású, hipercsini darab, de mindenképp külön legyenek vezetve legalább az érettségi tárgyak meg a fizika, kémia. Írószernek tollat hozz elsősorban, ceruzát alig használunk és dogánál van olyan tanár, aki kerek-perec 1-est ad, ha azzal írod.

5. Rajz az lesz, de kb semmit nem fogtok csinálni, max papírlapot vigyél egy párat, de pl. olló, színes ceruza, ragasztó stb van a teremben is. De tényleg ritkán van adott feladat, ha saját magadtól alkotsz valamit, azt is kiviheted (múlt héten mondta a tanárnő, hogy a más tanórákon rajzolt műveket is szívesen leosztályozza 😂)

6. Inkább hozz, mert napközben nem lehet kijárkálni a suliból (egy-két tanár kifejezetten imádja felnyomni az ofőjüknél a kimenő diákokat, még akkor is, ha tényleg csak kaját venni mentek) meg nem is nagyon van idő egy rendes kajálásra, a leghosszabb szünet 25 perces, de ki kell menned a suliból, odaérni az étteremhez, sorbaállsz, fizetsz, eszel és még vissza is kell érni időben stb. De ettől függetlenül sok kajálda van a suli környékén, Mester utcában pl.

7. Változó, a 6. óra teljesen normális, a sportkörökkel és később majd a faktokkal meg jönnek a 7-8.-ok is, de pl a kosár az 9-10. órában van:/ nulladik is lehet az első 2 évben, utána már azért megpróbálják elkerülni.

8. Hát attól függ, hogy mi érdekel, de pl sok külföldi út is van, csak ebben a tanévben ment a suli Madridba, Bécsbe az adventi vásárba, Párizsba és Londonba is és valamikor év végén még egy bibionei kirándulást is beiktatnak. Ezeken kívül van erdei iskola, terepgyakorlat mindenféle természettudományos kísérlettel, üzemlátogatások (múlt héten voltunk Pakson pl)

9. Tanárok közül még senkit nem hallottam kritizálni bárkinek az öltözködését, a házirend sem tilt tudtommal semmit

10. Hát a mi ofőnk mindig tudatja a fontos dolgokat a szülőkkel emailben, facebookon meg az enaplóban is lehet üzenni minden tanárnak, fogadóóra is van

11. A Vendel utca túloldalán, a sulival szemben van egy kisebb sportcsarnok, ott szoktunk tesizni meg jó időben kimegyünk a Ferenc téri futópályára is

12. Vannak tanulmányi meg sportversenyek is minden évben meg saját szervezésűek is, pl. műfordítás, szavalás, rajzpályázat

2018. ápr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Váó!! Köszönöm a válaszokat. Most már még jobban várom a jövő évet :)
2018. ápr. 23. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!