Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megválaszolnátok nekem "néhány...

Megválaszolnátok nekem "néhány" kérdést a Szombathelyi Bolyai János Gimnáziummal kapcsolatban? Lehetőleg olyan válaszoljon, aki itt is tanul. (de főleg a töri szakosok véleménye érdekelne)

Figyelt kérdés

1. Ha van, kötelező a tánc?

2. Tényleg olyan sokat kell tanulni, mint ahogy mondják?

3. Nagyon gyorsan kell írni?

4. nagyon komolyan veszik a tesit (mármint jegyileg)?

5. Van úszás és, ha van kötelező?

6. Van előrehozott érettségi és ha igen miből?

7. Rajzból csak művészettörit vesztek, ill. énekből csak zenetörténetet?

8. Milyen a közösség?

9. A diákok között nagy a versengés?

10. Felvinél számít hogy versenyeken értem-e el jobb helyezéseket?

11. Milyen volt az átlagod?

12. Külföldre mentek osztálykiránduláskor?

13. Hány pontos lett a központi felvételid?

14. Hány pontos lett a szóbelid?

15. Mindegyik tanár felírja a táblára az anyagot, ha nem gyorsan diktálnak?

16. Ugye én a töri-idegennyelves szakra szeretnék menni és ugye két nyelvet kell tanulni lehet mindkét nyelvet kezdő szinten tanulni?

17. Infóból inkább elmélet v. inkább gyakorlat van?

18. Le vagytok terhelve, mármint nagyon sok a tanulnivaló?

19. Sok a házi?

20. Melyik az a tantárgy amit nem tanítanak annyira jól, ha van ilyen?

21. Töriből írtok vázlatot?

22. Órán be lehet kapcsolva a telefon?

23. Nézik a füzetvezetést?

24. Milyen szakkörök vannak?

És hogyha valamit nem tettem volna fel kérdésként, de fontosnak tartjátok megemlítenia sulival kapcsolatban akkor kérlek írjátok le azt is!!! Érdekel a véleményetek!!!



2018. márc. 27. 18:05
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia! Két érettségiztem ott,igaz nem töri szakos voltam de hátha így is tudok segíteni.

1. Csak hetedik osztályban van,de akkor sem kötelező.

2. Ha tényleg szín ötös kitűnő tanuló szeretnél lenni,akkor igen ,nagyon sokat kell tanulni.

3. Gimnáziumba már eleve úgy megy az ember,hogy tud “gyorsan” írni. Nem kötelező, de ha lemaradsz a te gondod hogy pótolod be.

4. Van néhány tanár aki szigorúan veszi, de a többség nem. Nálunk mindenki ötöst kapott,ha valamit teljesített.

5. Igen,kilencedik osztályban van úszás és kötelező. Úszásvizsga is van,ha jól tudom 800m-t kell úszni plusz vízből mentést bemutatni.

6. Idegen nyelvből és informatikából. Nálunk mindenki 11.-ben csinálta aki akarta,előbb felesleges.

7. Van külön művészettörténet óra, az énekre sajnos már nem emlékszem miket vettünk, de nem vettük túlzottan komolyan :D

8. Nagyban függ az osztályodtól. Nagy a versenyszellem a diákok között,egymás eltaposása,akinek pár db 4-ese van lenézik stb...De ha jó osztályt/osztályfőnököt fogsz ki akkor nem rossz:)

9. Igen,nagy a versengés,főleg ha olyan osztálytársaid lesznek mint nekem voltak.

10. Szerintem nem számít,de nem vagyok benne biztos.

11. Szinte minden évben 4,4-4,5 volt az átlagom,de ez már ott rossznak számított.

12. Nem,általában mindenki belföldre megy...Budapest,Balaton stb...

13. Sajnos nem emlékszem már,régen volt,de emlékszem nem lett olyan jó,én a biosz szóbelivel tudtam javítani rajta

14. Nem emlékszem :(

15. Gimiben már nagyon ritka hogy felírják az egész anyagot a táblára. Max matekórán ha közösen oldotok meg példát..De ez is tanárfüggő.

16. Kilencedik év elején fogtok írni egy szintfelmérőt,az alapján kerültök be nyelvi csoportokba(legjobb,közepes,leggyengébb). Szerintem nincs olyan aki valamelyik nyelvet teljesen kezdőként tanulja,hisz általánosban is volt második választott nyelv,nem? Max 11.-ben lehet faktként felvenni az oroszt,azt teljesen elölről kezdik.

17. Inkább gyakorlat. De ez is tanarfuggo :)

18. Ha komolyan veszed akkor igen,nagyon sok. Nekem nem volt életcélom,hogy minden évben kitűnő legyek,így volt mellette szabadidom is,de én könnyen és gyorsan tanultam. Azért felni nem kell tőle, teljesíthető véleményem szerint:)

19. Matekból,töriből igen,a többi tantárgyból nem igazán.

20. Szerintem nincs ilyen,minden tantárgyból van jó tanár és kevésbé jó tanár. Ez szerencse kérdése,hogy melyik tanárt kapjátok. De Írtad hogy te töri szakra szeretnél menni,van egy nagyon jó töri tanár,általában ő viszi a faktokat, nagyon jól felkészít emelt érettségire.

21. Mi írtunk, de ez is tanarfuggo.

22. Be,nincs olyan tanár aki így megszabná. Amíg nem zavarod vele az orat és figyelsz,addig nem érdekli egyiket sem.

23. Dehogy nézik,ez nem általános iskola. Te dolgod hogy irsz,milyen átláthatóan, őket csak az érdekli hogy tudd az anyagot,az már nem hogy hogyan :)

24. Gimiben már nincsenek annyira szakkörök. Sportfoglalkozások vannak,futás,kosárlabda stb..Illetve 9-10.-ben ugye a specializációk,ami neked ugye a töri lesz :)

Ha van meg valami ami érdekel,szívesen válaszolok.

2018. márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oh köszönöm a gyors választ! amúgy az idegennyelvvel kapcs.-ban nem nálunk csak egyet lehet választani és még nem is nagyon hallottam olyat hogy 2 db idegennyelv van általánosban iskolában, na mindegy annyi lenne még a kérdésem hogy te a kötelező érettségi tantárgyakon kivűl miből érettségiztél, valamint miből raktál le emelt szintűt?
2018. márc. 27. 21:49
 3/6 anonim válasza:
100%

Akkor ez lehet,hogy csak a Bolyiban(általánosban) volt így,bocsánat ezt nem tudtam!

A kötelezőkön kívül bioszból(középszinten),és tesiből emelt szinten. Mindkettőből kiváló felkészítést kaptam,sikerült is mindkettő 80% felett(ez volt a cél). Egyébként az osztály 90%-át felvették arra az egyetemre, ahova menni szeretett volna. Bárhova is keszulsz továbbtanulni,a Bolyaiban meg fogod kapni a kellő felkészítést,ebben biztos lehetsz:)

2018. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál!
2018. márc. 29. 12:42
 5/6 anonim válasza:
100%

Tudom, hogy már valószínű késő, de leírom, mint kilencedikes törin:

1. Van tánc, de nem kötelező mert az a sávos testnevelés, nekünk nyolcadik órában, ha heti kétszer vagy többször sportolsz nem kell járnod. (Ha iskolai kereteken belül pl: kosár vagy röpi, akkor sem)

2.Követelnek rendesen, de nem annyit, hogy belehalj. Nagyon jók a tanárok, és szinte órán megtanulod.

3-15. Nem kell gyorsan írni, nem diktálnak oldalakat, vagy ha igen akkor a táblára is felírják, de általában csak jegyzetelünk.

4. Ha Barni bácsihoz kerülsz, akkor pórul jártál xD Imádom a palit amúgy. Általánosban utáltam, szinte sírva mentem tesire, itt imádom. Alig várom már a tesit, nagyon szuperek a tesi tanárok és a felszerelés is.

5. Van úszás, kötelező egész évben, de nem kell meghalni benne. Ha nem tudod leúszni a 800 métert, akkor nem tudod, nincs belőle gond.

6. Van, és fogalmam sincs miből, de tudom, hogy most indul a média érettségi.

7. Nem, rajzolunk is és énekelünk is. Inkább rajzolunk, de énekből inkább a zenetöri rész hangsúlyos.

8. Nagyon jó közösség, tényleg. Nem gondoltam volna, hogy van ilyen, de van.

9. Nem versengünk, csak motiváljuk egymást és örülünk egymás sikerének.

10. Nem, sokat számít inkább az első benyomás szóbeli felkészítőn.

11. Kitűnő voltam szinte mindig.

12. Nem, de vannak sítáborok és vízi táborok, sőt még a bioszosoknak külön tábor is van.

13. Matek 31, magyar 46

14. 20

16. Persze, hogy lehet. Angolból van kezdő, közép-haladó és haladó. Németből csak kezdő és haladó.

17.Gyakorlat.

18. Ez egy gimnázium, még hozzá neves gimnázium. Mint mondtam, megkövetelik, de nem vagyunk zombik, akik csak tanulnak.

19. Nem igazán xD Meg én amúgy se írok házit, szóval...

20. Magyar, jó fej a tanár, meg tudna is tanítani, csak az osztálytársaim végig dumálják az órát.

21.Igen, a töri tanár nagyon pöpec. Utáltam, most meg imádom, a legjobb tanár a világon.

22. Kikapcsolva az iskolapadon vagy a táskában lehet, a tanár utasítására lehet használni... Ez a házirend. Valóság: Mindenki azon játszik.

23. Nem nézik, az a te érdeked, hogy jól vezesd.

24. Vannak a sportok: Kosár, röpi. Van rajz, média, énekkar és ennyi jut eszembe.


Összességében ne higgy a negatív, ócsároló véleményeknek, remek suli, szuper tanárok, legjobb közösség. Nagyon örülök, hogy ide jöttem, jobb helyem nem is lehetne. Egy év úgy elrepült észre sem vettem.

Remélem tudtam segíteni!

2018. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
a tesit nem veszik annyira komolyan, annnyira nem kemény suli viszont jó lehetőségeket biztosí
2020. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!