Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy járhatok tovább ugyanarra...

Hogy járhatok tovább ugyanarra az egyetemi szakra ha ez első félév után nem lett meg a minimum kreditem számom, és nem akarok fizetősre menni?

Figyelt kérdés

Az ELTE IK-ról lenne szó, ugye ez egy elég nehéz szak és az első félévemet el is csesztem, 8 kredit jött össze. Most a második félévben vagyok ami már sokkal de sokkal jobban megy. Szerintem meg is lesz a minimum kredit mennyiség. De a biztonság kedvéért utánna szeretnék járni hogy mi a teendő ha esetleg 1 vizsgám nem sikerülne. Újra kell felvételizni? Vagy esetleg valami pénz ellenébe tudok krediteket "venni" (hivatalosan)? Mert amúgy szerintem max 2-3 krediten múlna hogy nem maradnék bent, ha tényleg nem sikerülni. A lényeg az hogy nem szeretnék kölcségtéritésesbe kerülni.

Ha van tapasztalatod ilyenbe légyszíves oszd meg velem.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. ápr. 21. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Újra kell akkor felvételizned és elfogadtatni a meglévő tárgyaid, krediteket máshogy nem tudsz szerezni.
2018. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
*az első év után
2018. ápr. 21. 20:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a megfelelo kredited atraknak fizetosre. Ha te ezt nem vallalod, es mivel ez a 2.feleved , es kiiratkozol az egyetemrol, mivel 2 allami felevet elhasznaltal, a tandij felet vissza kell fizetned, szoval 1 felevnyi tandijat koteles vagy befizetni.

Jogosan mondja az elso, de igy is ugy is fizetned kell, igaz nem mindegy mennyit. Hany kreditet vettel fel most? 28 felett vannak az idei felevben felvett kreditjeid?

2018. ápr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ebben a félévben 32 kreditet vettem fel. Ugye az előzőből van 8 és a minimum kredit szám 36.
2018. ápr. 22. 11:14
 5/11 A kérdező kommentje:
De amúgy ilyen dolgokkal nem foglalkozik valamilyen egyetemi hivatal? Tanulmányi osztály vagy valami?
2018. ápr. 22. 12:51
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Mit foglalkozna vele? Kiküldi a TO a levelet hogy ilyen-olyan okból elvesztetted az ösztöndíjad. Törvény szabályozza, nem az egyetem, úgyhogy nem tudnak ezzel semmit csinálni.
2018. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ebből h nem lehet meg a 26? simán lehet 40 is még.
2018. ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36*
2018. ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Meg mindig azt tudom mondani. Nem nincs erre kulon hivatal sem szervezet. Vagy atraknak fizetisre, mivel bizonyos atlagnak is meg kell lenni, IKn nem tudom mennyi a minimum atlag, de ha nincs meg atraknak fizetosre hiaba van meg 36 kredited. Ha nincs meg 36 kredited szinten atsorolnak onkoltsegesre. Ha teged atsorolnak es kiiratkozol vissza kell fizetned egy felevnyi tandijat mivel 2 allami felevet elhasznaltal.
2018. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De hallodtam egy olyat hogy a szakváltás után nem kell semmit visszafizetni. És például ha ELTE IK-ról mennék DE IK-ra az már szakváltás. Mondjuk eléggé furi de ELTE IK-ról ELTE IK-ra lehetséges szakot váltni?
2018. ápr. 26. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!