Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Xántus gimiben lehet boldogu...

A Xántus gimiben lehet boldogulni közepes tanulóként?

Figyelt kérdés
A fiam most nyolcadikos egy nyolcosztályos gimnáziumban, de nem szereti az osztályát, ezért szeretné átmenni máshova. Folyékonyan beszél angolul, viszont más tárgyakból nem túl jó, 3-4-es jegyei vannak és nem nagyon szeret tanulni. A Xántusba első körben nem vették fel, de pótfelvételivel az angolja miatt talán bekerülhetne. Szerintetek meg tudná állni ott a helyét, vagy túl erős neki az a suli?

2018. ápr. 25. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
és hova vették fel? Az nem lenne megfelelő neki? Miért akarod beerőltetni a Xantusba?
2018. ápr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most láttam hogy már jár egy gimibe... bocs. Nem tudom sztem lehet jobb lenne egy gyengébb gimi neki.
2018. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem pont jó lenne. Nem annyira erős az iskola, inkább ilyen közepesnek mondanám.
2018. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik 8 osztályosban 3-as, 4-es. Angolból a szaknyelv is megy neki, tehát pl matematika angolul?
2018. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most a Szilágyi Erzsébet gimibe jár, ami elég erős, bár nem egy versenyistálló.

Angolból a szakmai nyelv is megy neki, már most is gyakran készül angol videós magyarázatok alapján egy-egy dolgozatra matekból, kémiából, stb.

2018. ápr. 25. 18:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nyugodtan. A Xántus nem olyan erős gimi, a Szilágyi meg elég erős. Ha pl a Budai Nagy Antalból jönne vagy Szent-Györgyiből az más lenne.
2018. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jelentkeztetek? Hogy sikerült?
2018. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most végeztem a Xantus-szal, simán tud boldogulni egy 3-as, 4-es tanuló, és 99% egy felsőfokú nyelvvizsgával távozik, szerintem mindenképp megérné.
2018. júl. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Xantus egyátalán nem erős iskola. Bárki eltudja végezni.


Volt olyan osztálytársam, aki szinte napi szinten drogozott, soha sem tanult az órákra és sokszor be sem jött ... és bukás nélkül elvégezte az iskolát.

2018. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül nem ment el a fiam a xántusos potfelvetelire, inkább bevállaltuk egy alternatìvabb szemléletű és 90%-ban angol nyelvű magánsuli költségeit. Ott talán jobban ki tudják hozni belőle azokat a készségeket, amik szerintünk megvannak benne, csak a hagyomanyos iskolában nem tudta őket megmutatni.
2018. júl. 10. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!