Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tudnak boldogulni a...

Miért nem tudnak boldogulni a mai közepes telyesítményű fiatalok? Vagy mindenki ügyvéd vagy orvos lesz?

Figyelt kérdés
Anno mi szakmát tanultunk és azt meg is tanították, volt rá lehetőség, hogy gyakorlatban is meg tanuljuk (az öreg szakik bizony elmondták a titkot mi meg fizettünk egy felest, vagy többet)
2014. jan. 28. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Nincs munkahely. A sok pesti proli nem tudja felfogni, hogy ez az ország nem csak Győrből meg Pestből áll.


Másik meg, hogy a munkahelyen érvényesül a jó magyar szokás..."nehogy már jobb legyen nálam, még elveszi a helyem"

2014. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
Mert most a kétkezi munkának semmi értéke nincs. Csak a bürokrácia a fontos.
2014. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

"Anno mi szakmát tanultunk "

Most is sokan tanulnának ha lenne hol. A fidesznek hála a szakképzés egyenlő lett a debilgyerekmegörzővel. Ahol meg folyik érdemi munka ott is ezer éves technológiákra tanítják meg a diákokat. Arról nem is beszélve hogy ha csak valaki nem fog vállalkozásba vagy megy el feketézni akkor ülhet otthon vagy mehet árkot kapirgálni. Én is szívesebben tanultam volna asztalosnak minthogy egyetemre menjek, nem azért mert hülye vagyok hanem mert az jobban vonzott, de elmentem iskolalátogatásra aztán azt láttam hogy rácsok vannak az ablakokon, a tanítás meg abból áll, hogy a tanár üvöltözik a debilekkel.

2014. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

"Most is sokan tanulnának ha lenne hol. A fidesznek hála a szakképzés egyenlő lett a debilgyerekmegörzővel."


Azért ezt már komolyan röhejes a Fidesz nyakába kenni. Ma aki középszinten teljesít, az legalább technikumot végez és nem szakmát és ez nem egy új jelenség, már legalább 30 éve is pont így volt. Régen sem a középszerűek mentek szakmára, hanem inkább a gyengébb képességűek.

2014. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
"gyengébb képességűek".... Úgy akartad mondani, hogy a szegényebbek, ugye?
2014. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4/5 ős szerinted hány technikust szívatnak a jól képzet szakmunkások
2014. jan. 28. 11:36
 7/17 anonim ***** válasza:
Úgy nem is könnyű boldogulni, hogy aki bejelentkezik a munkaügyibe, hogy adjanak neki munkát, azt elviszik dedós iskolába napocskát meg cicát rajzolni.
2014. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
5/6 nem, a szegényebbekre gondoltam ha nem a nem kiváló tanulókra ők is emberek és bizony a múlt rendszerben tudtak élni ma már vagy munkanélküliek,vagy hajléktalanok
2014. jan. 28. 11:44
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem kell a másik embert lenézni, mert itt nem a képességekről van szó, hanem nemes egyszerűen hogy nincs munkahely.

Ügyvéd azért lesz mindenki mert a kapitalizmusban az a menő hogy mindenki küzdjön mindenki ellen, ehhez meg ügyvéd kell.

Orvos se lesz mindenki, mert annak ténylegesen van értelme rendszertől független, az ügyvédnek nem sok, legalább is normális igazságos rendszerben és világban nem.

Egy normális világban az lenne a normális ha egyetemre csak tényleg az arra alkalmasak járhatnának, nem mindenféle büfészakos ingyenélő meg stb.

És meglenne a szakmáknak is egy követelménye, hogy csak az mondhassa magát mesternek aki tényleg az, és nem csak azért mert 20 éve tengődik részegen a szakmában.

Külföldön valahogy működik az, hogy egy asztalos is tud hasonló színvonalon élni mint egy orvos.

2014. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

K

A

P

I

T

A

L

I

Z

M

U

S

2014. jan. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!