Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Szent László Gimnáziu...

Milyen a Szent László Gimnáziumban (Kőbánya) a kémia-biológia (vagy nem tudom mi a hivatalos neve) szak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos neve: biológia-kémia-környezetvédelem

És tagozat, nem szak.


Egyébként jó, erős...jól felkészít a továbbtanuláshoz, ha ilyen téren akarsz továbbmenni egyetemre. Azért írom, hogy "ha", mert vannak olyanok, akik közben jönnek rá, hogy nem ezt kellett volna elkezdeni, és így nem biológiával v. kémiával tanulnak tovább.


De egy ilyen "milyen" kérdésre nehéz válaszolni.

Ha konkrét kérdésed van, tedd fel! Mivel én is erre a tagozatra jártam, valószínűleg tudok válaszolni.

2010. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rendben, bocsi, most biztos hülyének nézel, hogy szakot írtam, de aztán én is rájöttem, hogy ez nem megfelelő :).

Na, az lenne a konkrét kérdésem, hogy pl. a szóbeli felvételi hogyan zajlik? Vannak kiírva az iskola oldalára felvételi követelmények, pont ezeket fogják kérni, kevesebbet, többet? Érdemes elmenni a felvételi előkészítőre?

Ez így mind a felvételiről. Ha meg bekerülnék (ami messze van még és nem is biztos), arról is lennének kérdéseim. Például, hogy mennyire erős dózisban vannak biológia illetve kémia órák, csökkennek-e az évek során, vagy nőnek-e inkább? Napi 3 órát is kell tanulni az ötösért, szóval komolyan veszik? Persze nem azért, mert nem szeretnék tanulni, csak jó tudni. Ennyi jutott hirtelen eszembe, ha tudsz a kérdéseim kevésére is válaszolni, annak is nagyon fogok örülni :).

Azt nem tudom még, milyen irányban szeretnék még továbbtanulni, de ez a legvalószínűbb.

2010. jún. 13. 15:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Én anno magyar, matek és biosz-kémia előkészítőre jártam.

Hogy ennek hatására vettek-e fel, nem tudom, de mindenesetre szerintem jót tett. Egyrészt, mert átismételtem ezáltal a dolgokat, megismertem a követelményeket, és persze nem utolsó sorban megismertem az iskolát, és néhány emberkét, akikkel később osztálytársak v. évfolyamtársak lettünk.


A szóbeli...hú, de régen volt... ha jól emlékszem, volt egy magyar szóbeli, azt hiszem egy versről kellett beszélni, hogy miről szól, talán a költőről is (ez nem biztos) több nem jut eszembe.

Ill. volt egy biológia és egy kémia része.

Biosznál egy állat képét mutatták, nekem azt hiszem a tarajos gőte volt. Vagyis ha jól rémlik, akkor választani lehetett, hogy növény- v. állatfelismerést szeretnék. Fel kellett kép alapján ismerni, majd besorolni rendszertanilag, törzstől egészen a fajig, esetleg 1-2 jellemző, hogy mit eszik, hol él, ilyesmi.

Kémiánál a periódusos rendszerben kellett ha jól emlékszem az alkáli földfémeket jellemezni.

Esetleg volt még 1-2 kérdés, és ennyi.

Körülbelül erre kell számítani...v. hasonló kérdésekre. Mondjuk én 2001-ben felvételiztem, lehet, azóta kicsit másképp van.


Ezen a tagozaton emelt szinten tanítják a biológiát, kémiát és a fizikát.

Fizikát ha jól emlékszem 2 évig heti 2 órában (ez nem biztos).

Kémiát 3 évig, bioszt 4 évig.

Ill. 11. és 12. osztályban azt, amit felvettél fakultációs tárgynak - nálam ez a kémia volt és a biológia.

Az óraszámot nem tudom. Mivel 2005-ben érettségiztem, azóta eltelt pár év, nem nagyon emlékszem ilyen részletekre, de ha sikerül előkerítenem régi órarendet, megírom.


Ja, és mégegy dolog.

2006-tól ezen a tagozaton is van 0. évfolyam, ami nyelvi előkészítő. Tehát tul.képp már nem 4, hanem 5 éves a gimi.

Ennek részleteiről nem tudok semmit, mert mint írtam, én pont előtte érettségiztem, hogy ezt bevezették volna.


Ha eszembe jut még vmi, akkor írok.

Ill. ha neked lenne még egyéb kérdésed, megpróbálok válaszolni.

2010. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hűha, nagyon rendes vagy, hogy ennyit írtál, le is mentem egy word dokumentumba, nehogy elvesszen :). Jelenleg nekem nem jut eszembe több kérdés, fél évnél egy picit több idő, amíg lesz a felvételi, de addig még a nyári szünet is van. Viszont akkor majd lehet, hogy visszaírok ide, hátha te is itt jársz, és tudsz majd nekem segíteni. Na, szóval köszönöm szépen, hogy ezt leírtad, nagyon rendes vagy.
2010. jún. 13. 21:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, örülök, ha segíthettem! :)

Ja, és még vmi, amit elfelejtettem.

Ha úgy döntesz, hogy elmész előkészítőre: A kőbányai lakosoknak kedvezményes. Párezer forinttal kevesebbet kell fizetni érte.

2010. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok kőbányai, de még pesti sem =). De az előkészítőre lehet, hogy elmegyek azért.
2010. jún. 14. 16:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Erre a tagozatra zömében inkább fiúk, vagy lányok járnak/jártak, a te osztályodban hogy volt? Nem azért kérdezem ám, amiért először gondolnád, csak hogy nem lenne-e ilyen, hogy fiúosztály, aztán 2 lány van benne, akik úgy kitűnnek, hogy pl. a tanárok őket szúrják ki maguknak, vagy ilyesmi. Vagy megoszlik a társaság?
2010. jún. 15. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én osztályomban 18 lány és 17 fiú volt.

Ezen a tagozaton egyébként közel egyforma volt mindig is a fiúk:lányok aránya. Esetleg kicsit nagyobb különbséggel, nem 1 fővel, mint nálunk, de nem szokott olyan vészesen több lenni az egyik oldal.

2010. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen :).
2010. jún. 15. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!