Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskola váltás nélkül van...

Iskola váltás nélkül van lehetőségem az osztályozó vizsgák letételére a közismeretis tantárgyakból?

Figyelt kérdés
Most év vége felé nagyon fogalmazódik bennem az iskola váltás gondolata. Jelenleg szakgimnáziumban tanulok, 10-es vagyok, logisztika szakágazaton. Ez sajnálatosan nem nyerte el a tetszésemet. (Se a szak, se nem a kevésbé válogatott közösség). Egy gimnáziumba szeretnék átmenni, mivel tudom a célomat, illetve azt, hogy merre szeretnék tovább tanulni de az nagyon nem ez. Csak ugye közismeretis tárgyak híjján (biológia, kémia, földrajz),nehezebb az átkerülés mint azt gondoltam. Nem lehetetlen, csak annak az iskolának az igazgatójával konzultáltunk, amelyikbe át szeretnék menni és mondta, hogy nem lehetetlen de akkor kössem fel a gatyámat az osztályozó vizsgákra. Ebből adódóan merült fel bennem ez a kérdés, hogy ha esetleg nem váltanék iskolát, attól még lenne lehetőségem itthoni felkészülés mellett osztályozó vizsgákat tenni azokból a tárgyakból? Mármint, hogy egyáltalán le lehet-e tenni a vizsgát,van e rá lehetőség, ha van olyan elvetemült, mint én. Válaszaitokat köszönöm!

2018. ápr. 25. 22:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi a fenének tennél osztályozó vizsgát, ha azt semmire nem használnád fel?

Normálisan idegen tanulót nem vizsgáztat egy iskola sem, mért tennék? Az egyetlen kivétel, ha olyan tárgyból akarsz érettségizni, amit nálatok nem tanítanak, ekkor vendégtanulói jogviszonyt kell létesíteni egy iskolával, és ott levizsgázhatsz az összes tanévből.

2018. ápr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!