Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Pázmány Péter Katolikus...

SomRobroy kérdése:

A Pázmány Péter Katolikus Egyetemről kérdeznék. Milyen az oktatás, közösség, tanárok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Bölcsészettudományi kar történelem szakát jelöltem meg. Jelenleg a sorrendemen a Szegedi Tudományegyetem áll elsőként de nagyon gondolkozom hogy a Pázmányt teszem át az első helyre. Ami miatt a változtatáson gondolkozom, az az hogy lenne fixen hol laknom Pesten, valamint sokan mondják hogy a Pázmány színvonalasabb a Szegedinél. Sajnos nyíltnapra nemtudtam elmenni ezért lenne néhány kérdésem:

1. A Bölcsészkar még mindig Piliscsabán van? Ha igen, mennyi az út, van-e busz? Valamint hogy vannak-e órák Budapesten is?

2. Mennyire színvonalas a történelem oktatás a többi magyar egyetemhez képest?

3. Miért van ilyen kevés jelentkező pl. az Elte bölcsészkarához képest? A kevés jeletkező miatt tényleg családias hangulat alakul ki a tanulók között mint a középiskolába?

4.Itt is van Erasmus program amivel külföldön is lehet tanulni? Vagy valami hasonló?

5. A tanárok mennyire "jófejek"? Nagyon megkövetelik hogy mindent tudj mindent?



2018. ápr. 26. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem töris vagyok, de leginkább töris barátaim vannak :)

A képzés Piliscsabán van, az összes töris óra ott van. Busszal és vonattal is ki lehet jutni, busszal az Árpád-hídtól, forgalomfüggően 35-55 perc. Vonattal szoktak azonban járni a legtöbben, jelenleg a Nyugatiból 38 és 50 perc alatt lehet kiérni, de pont 2 hét múlva változtatnak menetrendet, így nem tudjuk mennyivel csökken a menetidő.

Az oktatás színvonalát nem tudom csak a törire nézve mondani, de alapvetően felkészült tanárok vannak, követelnek alaposan, nem lehetetlen, csak néhány tárgy, mint mindenhol.

Abszolút családias, főleg mert az egész BTK jelenleg 3 városban és 4 képzési helyen működik (Esztergom, Piliscsaba, Pesten meg a Mikszáth téren és a Tárogató úton)

Rengeteg lehetőség van kimenni külföldre, legfőképp Erasmusszal, ha jelentkezel szinte garantált, hogy mehetsz is.

2018. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!