Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az angol szintfelmérő mennyire...

Az angol szintfelmérő mennyire nehéz? Mit nézzek át nagyon? Miket és hogyan kérdeznek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben megyek 9.osztályba, és hatlmas meglepetésemre angol szintfelmérőt írok 1 hónapon belül. Nagyon izgulok,mivel az angol vagy egész jól megy, vagy sehogy, és inkább az utóbbi a gyakoribb. Hiába vagyok belőle ötös, nem érzem magam készen rá, és nagyon lesokkolt ez a határidő, mivel mások mind megkapták a nyári szünetet, fel tudnak készülni, nekem meg 3 hét alatt kell összekaparnom magam, közben pedig 2 másik vizsgára, konpetenciákra és rengeteg témazáróra kell tanulnom. Van okom félni,vagy gyereljáték lesz? Nektek anno hogy sikerült?

2018. ápr. 27. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semennyire készülni erre. Azt mérik fel hogy kezdő vagy haladó csoportba tegyenek be téged. tehát a szintedet nézik meg és azután döntenek erről. Számodra semmilyen hátrány nem származik ebből.
2018. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szintfelmérő egy teszt volt. Én úgy készültem, hogy a szintfelmérő előtt egy héttel szépen átnéztem, amit korábban vettünk angolból - a legjobb csoportba kerültem.


Amúgy nem értem, mi a problémád most. Milyen egy hónapon belül írsz szintfelmérőt? Sulikezdés után? Mi rögtön első angolórán írtunk. Most egy hónapon belül? Olyanról meg még nem hallottam, hogy az iskolakezdés előtt íratnak valamit, a beiratkozás eleve június vége felé szokott lenni, évzáró után.

Mi az, hogy mások megkapták a nyári szünetet? Neked nincs nyári szüneted?

Illetve minden nyolcadikos ír kompetenciát, szóval ezzel nem vagy egyedül, meg tekintve, hogy jön az év vége, témazárók is vannak. A vizsgákat se igazán értem, nem egy iskolában vannak nyolcadik végén "vizsgák" a főbb tantárgyakból.

Úgyhogy nekem nagyon zavaros, amit írsz, nem értem, mi igazán a problémád. Főleg, hogy 3 hét alatt bőven fel lehet készülni egy szintfelmérőre.


Mindenesetre ha ilyen váltakozó a teljesítményed angolból, egy haladó csoport szerintem többet ártana neked, mint használna, mert félő, hogy sok lesz neked, és a kudarcok el tudják venni az ember kedvét. Általában kezdő-középhaladó-haladó csoportok szoktak lenni, szerintem egy középhaladó csoport lenne a legjobb neked, mert a kezdőnél meg az a baj, hogy ott alig lehet haladni, fejlődni. De tényleg csak az a lényeg, hogy a legjobb tudásod szerint írd meg, nem kell izgulni miatta, a cél az, hogy a szintednek megfelelő csoportba kerülj. De ha esetleg úgy éreznéd, hogy túl gyenge/erős csoportba kerültél, általában minden probléma nélkül át tudod kérni magad másik csoportba, nálunk is volt, aki egy hónap után úgy döntött, hogy átmegy másik csoportba, szerintem más iskolákba se csinálnak belőle nagy ügyet belőle.

2018. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Május végén lesz a szintfelmérő, igen, beíratkozás előtt. Ez rajta van a lapomon.

A nyári szünetet úgy értettem,hogy a többiek elegendő időt kapnak a pihenésre és a lassú, de biztosabb gyakorláshoz. Mégsem mindegy,hogy egy nagyon sűrű, évvégi, fáradt állapotban írja meg az ember, vagy egy jó kis pihenés után bemelegítőnek.

2 vizsgám lesz: elsősegély vizsga hétfőn, 3 kötelező tételem lesz, plusz másik 3, amelyet 27ből kell kihúznom. Pénteken táncvizsga. A felmérés csütörtökön lesz,és akkor autózzak 1-1 órát,mert rohadt messze vanC:

A durva az,hogy a legjobb csoportba járok angolra, és még ott sem a legrosszabb vagyok. Szinte csak ötöseim vannak, asszem csak ey négyesem van. Mégsem érzem magam kéoesnek rá magam. Mert a tanárom szerint örülhetek, ha 2-3 év múlva le tudom rakni a nyelvvizsgát, olyan borzalmas a kiejtésem. És pont a héten cseszett le a hallás utáni szövegértésemért is,mert egyszer nem sikerült hibátlanra kihoznom. Egyszer. De ugye a többieknek sikerüt,úgyhogy én vagyok a hülye. Az ilyenek annyira idegesítőek. És ezért parázom. Egyébként igazad van, tényleg jó,ha az ember a megfelelő csoportba kerül.

2018. ápr. 27. 23:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok iskolában írják májusban. Épp azért, mert ez egy szintfelmérő, nem dolgozat vagy felvételi. Arra kiváncsiak mi a biztos tudásod, nem arra hogy mit vertél a fejedbe előző héten amit a következő hétre el is felejtesz. Az a célja, hogy veled egy szinten lévő osztálytársakkal kerülj egy csoportba. Ne izguld túl.
2018. ápr. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is 2 éve májusban írtam, semmi nincs ebben, beiratkozáskor megmondják, milyet írtál, melyik csoportba kerültél és kész. Egyszerűbb nekik ezt akkorra megcsinálni. Amúgy meg nem nehéz abszolút, készülni viszont nem érdemes, mert tényleg arra kíváncsiak, hogy mi az ami biztos tudás. Nem is kell izgulni rajta, mert semmi nincs abban, ha a "rosszabb" csoportba kerülsz. De ha tényleg tud egész jól menni, akkor főleg ne aggódj.
2018. ápr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat(:
2018. ápr. 30. 05:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!