Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fog menni az emelt matek?

Fog menni az emelt matek?

Figyelt kérdés

A gimi alatt végig kitűnő voltam matekból, de csak kb. egy és negyed éve döntöttem úgy, hogy emeltezni fogok... Járok faktra is, az utóbbi időben eléggé ráturbóztam, de most így kb. egy héttel az érettségik előtt eléggé félek tőle... Szeretném 90+-osra csinálni, de vannak feladattípusok, amik nem mennek túl jól. Szerintetek menni fog? Esetleg (akik már megcsinálták) vannak tippjeitek, hogy hogy ne izguljam túl az egészet?


Köszi! :))



2018. ápr. 29. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Logikus gondolkodás, deriválás, integrálás megy? Milyen erős iskolába jársz? Csináltál minta érettségit?
2018. ápr. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezek mennek, a deriválás-integrálást nagyon szeretem. :) a geos részek meg a gazd.-i matek nem megy olyan jól.. A sulim nem a legerősebb, de nagyon jó tanáraim vannak, és mivel én vagyok az egyetlen, aki emeltezik, nagyon sokat foglalkoznak velem. A középszintűeket végigcsináltam, lett 95%-os is, emeltekből meg témakör szerint csinálom végig a feladatokat a studium generale oldaláról, csak azokkal még nem végeztem, és be vagyok parázva :/
2018. ápr. 30. 00:40
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha valóban tudsz integrálni, levezetnéd hogy pl. ln(x)-nek mi a primitív függvénye?


Tekintsd ezt egyfajta belépőként...

2018. ápr. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon mást nem tudsz csinálni, mint gyakorolni. Korábbi érettségiket mindenképp csináld meg, menni fog az.
2018. ápr. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)


2-es, most még előbb hadd érettségizzek le, a természetes logaritmust és az integrálását majd megtanulom az egyetemen, de azért köszi.😉 Nem tudom, te mikor érettségiztél, de a természetes log. még emelten sem anyag középiskolai szinten.

2018. ápr. 30. 16:47
 6/8 anonim ***** válasza:
NA hogy sikerült?
2018. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5: Hát szomorú, ha már nem tananyag, egyre inkább lecsökkentik a színvonalat. Egyetemen meg lehet kiesni, ez van manapság.

Régen középiskolában a hagyományos érettségihez is kellett integrálni, deriválni tudni.

De már semmit nem kell tudni...

2018. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez sajnos tényleg így van, az érettségi (még ha jó is) már nem garancia arra, hogy bent is maradsz az egyetemen... :/


Hát, nem ment rosszul, de nem mertem megnézni a megoldásokat, úgyhogy az majd meglepetés lesz jún. 5.-én, akkor lehet megnézni. A hosszú feladatok érdekes módon jobban mentek, mint a rövidek, de nem volt egy brutál nehéz feladatsor úgy összességében.

2018. máj. 13. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!