Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az EKG-ról (Egyetemi Katolikus...

Az EKG-ról (Egyetemi Katolikus Gimnázium) mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mennyire kell sokat tanulni, milyen évfolyamok vannak, felvételi követelmények, közösség stb...


A hasznos válaszolat előre is köszönöm!



2018. máj. 3. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Az a jó ha nem annyira kiugró és nem simul ki.
2018. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Első válaszoló: az mit jelent, hogy nem simul ki?

Szerintem az csak jó lehet, ha katolikus, ráadásul egyetemre felkészítő - ha jól értem. Biztos sokat kell tanulni, próbáld meg.

2018. máj. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat kell tanulni. Én egy elvileg jobb suliból jöttem. Sokkal keményebb. Nagyobb a követelmény,nagyon nehéz jó jegyet szerezni, sok az embertelen tanár. Megbántam hogy átjöttem.

Az osztálytársak jó fejek.

2018. jún. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%

BEKG= kamu, alibi iskola.

Nem ajánlom lelkiismeretes szülőknek sem diákoknak!

2019. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon meg lehet szeretni.

Nem egy Eötvös- habár az"eredeti"itt tanult- de már értem miért áradoznak róla az itt végzettek. Be lehet kerülni egyetemre, ha tanulsz. Nem kell túl sokat, 9nél tovább csak témazárónál. Felvételi a központi és hittan, illetve ha médiás akarsz lenni, akkor még egy portfólió és szóbeli elbeszélgetés.

6 évfolyamosba a legjobb átlag és hittan felvételi eredmény a befutó.

2019. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kettes, nem azért egyetemi, mert egyetemre készít fel, hanem mert az egyetem volt a fenntartó. Mint pl. ma az ELTE Trefort, ELTE Apáczai, ELTE Radnóti stb. vagy a Tomori Pál Főiskola által fenntartott Rózsa Óvoda és a közgazdasági technikum, azok sem kifejezetten a fősulira készítenek fel.


Egyetemi Katolikus Gimnázium: "Amikor Mária Terézia 1777-ben Budára helyezte a korábban Nagyszombatban levő egyetemet, a budai nagygimnázium és akadémia az egyetem szervezetébe került, s a nagygimnázium „egyetemi gimnázium” néven folytatta működését, világi papok vezetése alatt. E nevet akkor is megőrizte, amikor az egyetem 1784-ben Pestre költözött, s kapcsolatuk megszűnt. "

márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!