Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol a legerősebb/legjobb...

Hol a legerősebb/legjobb szerintetek a szociológia BA képzés?

Figyelt kérdés

2018. máj. 4. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Szia!

Hány éves vagy és miért mennel szociológiára?

Én hallgattam (KRE) és lebeszéllek róla

2018. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Ne menj szociológiára.

Nekem MA diplomám van és alig lehet vele elhelyezkedni, akkor se keresel sokat.


Egyébként állítólag az Elte és a Corvinus a legjobb, de én az Eltén végeztem és nem mondanám, hogy akkora előny.

Lehet egy vidéki főiskolán végzett szociológussal szemben előnyt élveznék valahol - de alig vannak kifejezetten szociológus állások.

2018. máj. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor két dolog.

1) Nem akarok szociológiát hallgatni, csak felmerült bennem a kérdés.

2) A címszavaknál megjelöltek nem vidéki "főiskolák", hanem tudományegyetemek, ahol ugyanúgy indul főiskolai és egyetemi szintű képzés is (pl szociológiából), mint Budapesten, de orvos, jogász, közgazdász, mérnök stb stb egyetemi szintű képzések is indulnak, sőt, doktori képzések is. Szóval ezek nem főiskolák.

2018. máj. 4. 15:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit OFF, de azért leírom:

Nincs már Magyarországon sem főiskola, sem főiskolai képzés.

2018. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor a BSc-t és a BA-t minek nevezed, ha nem főiskolai képzésnek? Ugyanaz, csak már alapképzés a neve, de főiskolai szintű diplomát ad, és utána lehet menni mesterképzésre. (Kivéve persze az osztatlan mesterképzéseket.)
2018. máj. 12. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötekedni szeretnék, csak gondoltam,ne keverjük a fogalmakat. :) De ha már így rákérdeztél: BSc-nek, BA-nak vagy alapképzésnek nevezem. A BSc diploma nem feltétlenül egyenlő a korábbi főiskolai képzéssel. Mondok egy példát is: a régi rendszerű főiskolai tanári diploma egyáltalán nem egyenlő a bolognai rendszerű BSc tanári diplomával(persze,tudom,már osztatlan mesterképzés van). Magyarországon az összes korábbi főiskolát átnevezték egyetemmé, nincs már olyan, hogy főiskolai képzés. Van felsőfokú szakképzés, alapképzés(BA,BSc), mesterképzés (MA,MSc) és osztatlan mesterképzés.
2018. máj. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!