Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A ponthatár kalkulálása...

A ponthatár kalkulálása egyetemre, főiskolára az alábbi módon történik?

Figyelt kérdés

A múlt évben pl. az állatorvosira a ponthatár 431 pont volt (ha jól tudom). Volt 500-nál több jelentkező, és 110-et vesznek fel.

Ilyenkor megnézik az 500 jelentkező eredményeit, és a 110 legjobbnál húzzák meg a határt? Tehát a 431 pont múlt évben annak a 110. embernek az eredménye volt, akit utoljára vettek fel az egyetemre? Ilyen alapon, ha nekem mondjuk 450 pontom lett volna, én akkor már bent is lennék?

Köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 6. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyjából így történik. Sorrendbe állítják az adott szakra jelentkezőket a pontszámuk alapján, majd a keretszámnál meghúzzák a vonalat. Leolvassák, mennyi az ott található jelentkező pontszáma és hányan állnak még azonos pontszámmal. Állatorvosinál ez a pontszám legyen mondjuk 431. Megnézik, hogy van összesen 20 jelentkező 431 ponttal, de mind nem fér be, csak 10 közülük. Előlük kieshet még pár ember azért, mert más, előrébb megjelölt szakra veszik fel, de ha így sem fér be az összes 431 pontos, akkor a ponthatár ugrik egyet felfelé és maradnak betöltetlen helyek a pótfelvételire.

Maga a besorolás pedig tényleg olyan egyszerű, ahogy mondtad. Ha 431 pont a ponthatár és te legalább annyit elértél, akkor bejutottál. Feltéve, hogy egyáltalán megjelölted a szakot (nem nevetni, ez itt nem mindenkinek világos) és nem vettek fel valami más szakra, amit előrébb jelöltél (ez sem).

2018. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! :)
2018. máj. 6. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!