Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ponthatár a költségt...

Miért van ponthatár a költségtérítéses képzésen;most akkor ki jelentkezhet?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem. Felvin be lehet ugye jelölni a költségtérítéses opciót is, de nem értem mik a feltételek, mi ennek a menete. Kérlek segítsetek!

Köszönöm!



#egyetem #felsőoktatás ##jelentkezés
2018. ápr. 24. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A felvételi követelmény ugyanaz, mint az állami támogatott párjánál. Bárki bejelölheti, aki tudja fizetni a tandíjat.
2018. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi szépen a választ! Akkor még annyit szeretnék kérdezni, hogy a ponthatár mit jelöl a költségtérítéses képzésen? Az csak utólag születik meg és nem számít ezek szerint?

Illetve, ha pl biosz emelt -kémia emelt lenne a két kötelező tárgy, és valaki közelében sem lenne az állami képzés ponthatárának,de bejelölné az önköltséges formát,az ugyancsak elkezdhetné a szakot?

2018. ápr. 24. 21:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyszerre hirdetik ki a ponthatárokat. Azzal keverheted, hogy pótjelentkezéssel csak önköltséges szakot tudsz megjelölni. Mint írtam ugyanaz a követelmény, de a ponthatár eltérő lehet. Óriási eltérés nem szokott lenni közöttük azért, hogy az állami 450 pont, az önköltséges meg 300, de lehet, hogy államira nem vennének fel, önköltségesre meg igen.
2018. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És azzal mi a helyzet, hogyha ugyanaz a két ponthatár?
2018. ápr. 24. 21:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És mindkettőt megjelölted? Oda nyersz felvételt, amit első helyen jelöltél meg.
2018. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem még, mert önköltséges az most is jelölhető. Eddig csak az államit.


Ha az önköltségesetm, az 1.számú egyetemen, de a 2.számún nem, akkor az önköltségeset 3.-ra jelöljem?

Pl: 1. A egyetem-xy szak államin

2. B egyetem-xy szak államin

3. A egyetem-xy szak Önköltséges

Így lenne jó?

2018. ápr. 24. 22:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tételezzük fel van összesen 400 pontod. Ha te A egyetem állami szakára szeretnél menni, amin a ponthatár 402, ergo nem nyertél felvételt, de B egyetem szakára 395, akkor oda vesznek fel. Hiába van megjelölve a 3. helyen az A egyetem önköltséges szaka, ahova 390 a ponthatár. Mindenképp a B egyetemre jutsz be.
2018. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen mindenkinek!:)
2018. ápr. 25. 07:16
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt szeretném még tudni, hogy a költségtérítéses képzésen a ponthatárok hogyan alakulnak ki? Ugyanaz a menete, mint a támogatott képzéseken?
2018. ápr. 25. 07:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanaz.
2018. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!