Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok nekem mesélni emelt...

Tudnátok nekem mesélni emelt töri érettségiről?

Figyelt kérdés

Felvidéki vagyok, viszont magyarországi egyetemen szeretnék majd továbbtanulni, ahol követelmény a közép vagy emelt töri érettségi. Nálunk viszont nincs szintekre osztva az érettségi, nem is kötelező a töri és csak heti 2 óra van belőle, abból is általában 1 elmarad. Így majd külön kell érettségiznem Magyarországon belőle, és nagyon sokat tanulni pluszba. Nézegettem a feladatokat, és mivel így is, úgy is többet kell majd tanulnom, nagyon gondolkodom az emelten.

Nem azt várom el, hogy helyettem döntsetek, de akik már túlestek rajta, tudnátok tapasztalatokat mondani? Nagyon sokat segítene.



2018. máj. 6. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az emelt töri tudásközpontúbb feladatokból áll, sok konkrétumot vár el, ott aztán belekérdezhetnek a prágai defenesztráció pontos dátumába is, ugyanakkor épp ez adja a könnyűségét, nem kell azon filózni, hogy mi a francra gondolhatott a feladat összeállítója, mivel több leckét ölel fel így a feladatok nem érintik olyan részletesen az egyes témaköröket. Középen arányában rosszabb próbaérettségiket írtam, mint emelten mert kevésbé tudtam kihasználni a tudásom, háttérismereteimet, jobban a forrásokra kellett hagyatkoznom ami nem ment.


Az esszé része sokkal nehezebb emelten, de arányaiban így is könnyebb ötöst elérni emelten, mint középen.

2018. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj közép törire
2018. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A mai emelt töri alapján én is inkább azt javaslom, hogy menj közép törire.
2018. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hat en rengeteget tanultam az emeltre, faktos voltam, evek ota a vilag legjobb toritanarja tanitott, megis nagyon neheznek ereztem.

Ha emeltre szeretnel menni, mindenkepp szerezz magantanart...

2018. jún. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!