Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lehet valamit...

Szerintetek lehet valamit érdemben tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés
Most már lassan végzek, de ugyanolyan üres a fejem, mint ahogy bementem. Minden egyes vizsgára teletömöm a fejem rohamtempóban eszelős mennyiségű információval, bemegyek, visszaböfögöm, és mire hazaérek, elfelejtem, másnap már nem tudnám úgy megírni. Kábé annyi marad meg, minek hol kell utánanézni. Mire jó ez? Úgy vélem, nem más ez, mint egy szerepjáték. Max. a memóriám lett jobb, de ugye az egyetem elvileg arról szólna, hogy kiképezzenek valamire - ennek még csak nyomát se látom. Ugyanakkor az orvosok, jogászok fejből köpnek eszeveszett mennyiségű infót bármikor, nekik vajon hogy sikerült ezt az őrületes mennyiséget hosszú távra megjegyezniük?

2018. máj. 12. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Bármilyen szakember csak azt tudja fejből, amit használ.

Egész kurzusok vannak, amik úgy "törlődtek" a memóriából, hogy sem a tanszékre, sem a tanárra, sem az anyagból egyetlen szóra, sem a számonkérésre nem emlékszem - készségszinten maradhatott valami, ha szükségem lenne rá, tudnám, hol nézzek utána, ki tudnám szűrni a lényeget és könnyebben tudnám újra elsajátítani.

Amúgy szaktól függően, de sok infó el is évül, mielőtt végzel:S

A gyakorlati képzés meg kb. mindenhol nulla...

2018. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ó azt hittem csak én küzdök ilyen problémával ....

én most kezdek tanitani, de mintha előről kéne tanulnom a tananyagot

2018. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na de ha majd újra és újra leadod, álmodból ébresztve is tudni fogod…
2018. szept. 5. 22:12
 4/4 anonim ***** válasza:
remélem, de most még azért sok a munka vele
2018. szept. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!