Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű infó érettségin...

Emelt szintű infó érettségin haszálhatók makrók és a VBA?

Figyelt kérdés
Emelt szinten érettségizek informatikából, ha a feladat szövege nem adja meg, milyen módon oldjam meg a problémát, akkor használhatom az Office VBA makróit?

2018. máj. 12. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért és mire akarod használni?

Táblázatkezelésből egyébként előírják, hogy amit lehet, függvénnyel oldj meg.

Ha tudsz makrót írni, akkor meg tudod oldani normálisan is, nem kell ágyúval verébre lőni. Lesz programozási feladat, spórold arra az idődet. Tilosnak egyébként nem tilos.

2018. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.


Csak felmerült bennem az elképzelés, esetenként sokkal kellemesebb / egyszerűbb a VBA használata mint a függvényeké.

2018. máj. 13. 07:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok emelt érettségit végignéztem és elemeztem már, és sose merült fel bennem, hogy valamit egyszerűbb lenne makróval megoldani. Igaz, én nem nagyon szeretem az Excel makrónyelvét, de szoktam használni, ha tényleg szükség van rá, tehát tudok összehasonlítást tenni.
2018. máj. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ma irtam meg.

A mostani Excelesbe pont volt egy feladat (felteteles osszegzes) amit konnyebb lett volna vele, osszetett fuggvennyel talan annyira nem. Segedcellak hasznalataval oldottam meg vegul, ami nem tul elegans de engedelyezett es atlathatobb a javitonak.

2018. máj. 14. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Reggel 8-kor teszik ki a feladatokat, utána fogom látni, akkor teszik ki a hivatalos megoldást is, amit megnézhetsz.
2018. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!