Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldön végzett középiskolás...

Külföldön végzett középiskolás egyetemi felvételije, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a magyar közoktatásban végzettek pontszámítás által nyernek felvételit. Viszont arról, hogy külföldi diákok hogyan, pontos infót nem találtam. Ugyanúgy működik a pontszámítás? A Magyarországon kötelező érettségi tantárgyak kötelezőek vagy csak a szak által megkívánt tárgyak?

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. máj. 19. 05:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Melyik országról van szó? Mert nem mindegy. A felvi oldalán van tájékoztató külföldi középiskolában befejezett tanulmányokat illetően. Nem kell 5 tantárgyból érettségizned, hanem csak 2-ből ( kiegészítő érettségi ) , amely az egyetem által meghatározott. Pl kéri az egyetem informatika vagy földrajz vagy kémia vagy matek érettégit, ezek közül kettőt választasz ( attól függően, hogy mit kér), mert csak így nyerhetsz felvételt, ha teljesíted az általuk meghatározott követelményeket ( érettségit). Mindenféleképpen készülj fel arra, hogy fizetned kell az érettségi vizsgákért. Idén a középszintű érettségi 21.000, az emelt szintű pedig 35.000 Ft volt. Kormányhivatalnál kell rá jelentkezni, február 15.-ig. Elviszed a diplomádat ( ha nincs, akkor azt előre kérdezd meg e-mailbem hogy mit kell magaddal vinned), magyar személyigazolványt ( magyar útlevelet is elfogadnak), lakcímkártyát ( ha van ). Arra vigyázz, hogy a felvi-n keresztül kell beadnod a jelentkezésedet felsőfokú intézménybe, amelynek a határideje szintén február 15. Az érettégi szóbeliből és írásbeliből áll. Szóbelire kormányhivatal által jelentkezettek nem kaphatnak tételeket, csak témaköröket. Én elrontottam ezt :S. Tudsz középiskolában is jelentkezni érettségire, ugyanúgy kell fizetni, mint kormányhivatal által, ez esetben fennáll az esélye annak, hogy kapsz tételeket, ami hidd el, hogy nagyon nagy segítség. Nekem sajnos bekell nyalnom vagy 150 oldalt fejből. Informatikából és földrajzból érettségizem középszinten. Nem túl kellemes. Szóbelin 15 percet kell beszélned egy adott tételről, amit kihúzol a vizsgabizottság előtt. A vizsga osztályozását a neten találod meg. Jogosult vagy állami ösztöndíjra , azonban ne felejtsd el, hogy létezik a hallgatói szerződés. Ha aláírod, akkor a jelenlegi helyzetben az oklevelet a képzési idő másfélszeresén belül megkell szerezned és le kell dolgoznod a képzési idővel megegyező számú éveket 20 éven belül. Nagyon kell tanulni, mert ha megnézed 300.000 EGY FÉLÉV általánosságban. Ha orvosira mész akkor sokkal-sokkal több, felvi-n fenn vannak az adott szakokhoz tartozó "árak". Ha határon túli magyar vagy, akkor az iskoládból tudsz kérni igazolást arról, hogy az adott ország nyelvét tanultad x évig. Én 4 évig tanultam, mint nem anyanyelvet és kaptam érte C1 komplex nyelvvizsgával azonos értékű igazolást, ami 40 pontot nyom a felvételinél. A középiskolai bizonyítványodat felejtsd el, mert felvételinél általában nem veszik figyelembe, nálam legalább is nem számított. Megduplázzak az érettségi eredményeidet ( max 150 pontot tudsz elérni egy tantárgyból, infóból pl. 120 pont az írásbeli, 30 pont a szóbeli része) százalékban kifejezve és így max 400 pontot kaphatsz ezekért (200-200). Remélem segíthettem. Tudom, hogy milyen az, amikor semmit sem tudsz a felvételit illetően. Pontosan így voltam én is, rengeteg e-mail árán tudtam meg az előbbieket. Bárcsak nekem is valaki elmondta volna mindezeket, ami kb. 15 perc. De sokaknál azt vettem észre, hogy szándékosan nem segítenek, mert hadd szenvedjen... . Akármiből is szeretnél érettségizni, TELJESíTHETŐ! Én novemberben kezdtem el tanulni infót + földrajzot TELJESEN ELŐRŐL, a nullának a nullájáról. Kb. fogyatékos szinten álltam ezeket illetően, mert nálunk legalábbis az oktatás egy kalap sz*r a magyarországihoz képest. Csak időben kezdd el! Olvass rengeteget, érdekeljen a tantárgy, még ha nem is érdekel! Mindent meglehet tanulni, csak tenni kell érte! :)
2018. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úristen, az életemet mentette meg ezzel. :D Nagyon örülök, hogy ilyen részletesen elmagyaráztad. Megpróbálok majd minden tőlem telhetőt megtenni, hogy sikerüljön a kitűzött cél :) Amúgy Romániában élek és itt is egy nagy nulla az oktatás. Én fizikát és matekot tanulok kb nulláról.
2018. máj. 19. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!