Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Humán beállítottságúként...

Humán beállítottságúként mennyire nehéz a földrajz szak (ELTE TTK)?

Figyelt kérdés

Egyértelműen humános vagyok; leginkább a nyelvek és a történelem érdekelnek. Ezeken kívül viszont a földrajz is, viszont az a baj, hogy csak a társadalomföldrajz, az viszont nagyon. A természetföldrajz már sokkal kevésbé.

Jelenleg az ELTE BTK egyik nyelvszakán tanulok, viszont azon gondolkodom, hogy esetleg jelentkeznék a TTK földrajz BA-jára. Humán beállítottságúként mennyire okozna nehézségeket?


2018. máj. 22. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Szinte kizárólag humán "adottságokra" van szükség ott is, mint pl. a nyelvszakokon. Legalábbis tudtommal így van. Az egyik volt osztálytársam valamelyik hasonló földrajzzal kapcsolatos szakot végzett el, diszkalkuliásként.
2018. máj. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz, mert a földrajz is amolyan magolós tárgy. Viszont ha földrajzzal akarsz elhelyezkedni, akkor ajánlott a reálosabb "érdeklődés", vagy hogy mondjam, mert manapság csak föcivel nem igen lehet elhelyezkedni. Én egyedül a geoinfóról tudok, ami most fut, bár ez debrecenben. :)
2018. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Földrajzos vagyok, bár igaz Szegeden. Ha nagyon humán beállítottságú vagy, akkor a természetföldrajzos tárgyak között lehet pár húzósabb, (pl ásvány-kőzettan, geomorfológia), de ha tanul az ember és időt fordít rá akkor teljesíthető. Egyébként én is humán beállítottságú vagyok, így is választok specializációt (terület-településfejlesztés). Magáról az ELTÉ-ről nem sokat tudok, de többen is vannak köztünk, akik ott kezdték és ők szinte kivétel nélkül azt mondák rengeteget kellett magolniuk, sokan kibuktak, nehéz vizsgáik voltak stb. Ettől függetlenül én azt mondom nyugodtan próbáld meg. A földrajz multidiszciplináris tárgy és az a jó benne, hogy mindenki megtalálhatja azt a területet, ami leginkább érdekli.

2018. júl. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Szia! ELTE TTK-n vagyok földrajzon, eszedbe ne jusson átjönni! Semmit nem ér, elavult a rendszer, igazából büfé szak de agyon kell magolni magad, sokan csúsznak, tehát egy szinte alig elismert felesleges diplomáért gürcölsz, ami még a mmunkaerőpiacon sem állja meg a helyét.
2018. dec. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!