Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéki diplomával Budapesten...

Vidéki diplomával Budapesten felveszik az embert?

Figyelt kérdés
2018. máj. 24. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Fel. Nem az a lėnyeg.
2018. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem az a lényeg hol diplomáztál hanem hogy mennyit tudsz.
2018. máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Ez nem attól függ feltétlen ez a kérdés, hogy hol diplomáztál. Persze vannak népszerűbb és kevésbé népszerű felsőoktatási intézmények (vidéki nagyobb egyetemek és népszerűek). Hanem attól, hogy mennyit tudsz, mennyire tudnak, lehet téged alkalmazni a gyakorlati munkában és megtudod-e oldani a rád bízott feladatokat. Amennyiben igen, senkit nem fog érdekel hol végeztél, amennyiben nem, ha a világ "legjobb" egyetemén végeztél és se érdekes, mert nem tudnak téged használni az adott feladatra.

2018. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ milyen vidéki egyetem. Ha például SZTE-n szereztél jogi diplomát nem fognak semmivel se kevesebbre tartani, mint egy Pázmányost például. Viszont ha például egy EKE-s gazdálkodási és menedzsment diplomával szeretnéd megmérettetni magad egy Corvinus diákkal akkor már nincs sok esélyed. Ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy nem az számít, hogy Pest vagy vidék, hanem az egyetem jóhírneve, az oktatás minősége, a diplomád értéke.

Tehát az a fontos, hogy a lehető legrangosabb egyetemen végezd el a képzést (pláne olyan esetekben, mint a 2 fent említett, ahol nagyon nagy a verseny), mert a legjobb munkáltatók ezeket a diplomákat fogják preferálni, sokkal jobb esélyekkel indulsz. Legalábbis pályakezdőként, a későbbiekben majd azt fogod észrevenni, hogy egyre inkább a tapasztalatod számít, mennyi releváns szakmai gyakorlatra teszel szert, mennyire vagy hatékony munkaerő. Az elején viszont rendkívül nagy előny a neves diploma.

2018. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Engem felvettek, meg néhány egyetemi ismerősről tudok akik szintén feljöttek Budapestre dolgozni (Pannon GTK-n végeztem, de volt MIK-es hallgatókat is tudok akik itt dolgoznak). Győrből ismerek jogászt még aki itt van, meg pécsi vagy szegedi orvost. Miért ne vennének fel vidékit dolgozni?
2018. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Dokit felvesznek
2018. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!