Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatás-szervező diplomáv...

Közigazgatás-szervező diplomával mekkora kezdő fizetéssel lehet elhelyezkedni Budapesten a közszférában?

Figyelt kérdés

Önkormányzatban.


Valamint mennyi idő múlva várható emelés, s kb. mennyi?


Köszi!



2017. nov. 11. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Ezt így mutatni kéne, hogy lefelé integetek a kezemmel.
2017. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem értem...
2017. nov. 11. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
HA közig. szakot végeztél, bizonyára nem esik nehezedre fellapozni a Kttv-t és kiszámolni...
2017. nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Ez önkormányzat függő. Lassan 10 éve nem volt központilag illetményalap (perpill 38.650,- Ft) emelés a közszférában, ezért mikor a kormányhivatalok fizunövelést kaptak, akkor az önkormányzatok is kénytelenek voltak saját zsebből megemelni a saját illetményalapukat. Emiatt önkormányzatfüggő, hogy mennyi most náluk az illetményalap. Nálunk most 47.000,- Ft, de tudok olyan kerületet, ahol csak 2-3 ezret emeltek rajta.

A példa kedvéért vegyünk minket. Ha nálunk kezdenél, akkor a 47.000-et fel kell szoroznod 3,2-vel, mert az I. besorolás Fogalmazó I-es kategóriájába esel. Mivel közig végzettséged van, ezért nem Gyakornok szinten kezded. Majd az így kapott összegnek a 40%-át, ami az illetménykiegészítés, hozzácsapod. Diplomásként van egy nyelvvizsgád is. Ez az alapilletménynek a 60%-a. Szóval hogyan is állunk most?


150.400,- Ft - Alapbér

60.160,- Ft - Illetménykiegészítés

28.200,- Ft - Nyelvvizsgapótlék


Az bruttó 238.760,- Ft. Ebből pedig marad a zsebedben 158.775,- Ft. Fizunövelésed leghamarabb két év múlva lesz, durván 4 ezer forint, mivel Fogalmazó II. leszel. Majd három év múlva, mikor leteszed a szakvizsgát, akkor nőni fog egy 9-essel. Onnantól pedig számolj durván 2-2,5 évente egy újabb kilencest. Persze ha a kormány időközben emelne, akkor ez mind változna.


Én éppen most szakvizsgázom, mivel jövő tavasszal lesz meg a 3 év közig munkaviszonyom, amikor át kell sorolniuk Tanácsosi fokozatba. Így 3 év munkaviszonnyal, szakvizsgával és két nyelvvizsgával nettó 191 ezret fogok keresni fél év múlva. Nem egy nagy fizu, de éves szinten szokott járni 2x jutalom, plusz én a munkaköröm miatt még jutalékot is kapok. Így mindennel összevetve egész jól ellehet már lenni belőle, de persze még mindig lehetne több :)

2017. nov. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Ezért mondom én, hogy lefelé integetés..


Én nettó háromszázat keresek, de jövőre aktuális béremeléssel már inkább 330 körül lesz az. Cafeteria cucc persze nálunk is van, még több is, mint közigben. És még csak nem is egy multi, ahol kihajtják a lelket belőled.


Köziget ott kell hagyni mindenkinek, aki ért is valamihez. Persze echte közig diplomával ez necces.

2017. nov. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

#4 Nagyrészt jól mondod, de attól, hogy közig. végzettsége van még ugyanúgy 0 évvel kezdi gyakornokként. Én már csak tudom, én is abban kezdtem, közig. alap meg mester végzettséggel. :D


Egyébként valóban önkormányzatonként nagyon eltérő lehet, amikor behívnak interjúra, akkor úgyis szóba kerül majd, vagy ha nem, akkor kérdezz rá.

2017. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 Érdekes, engem fogalmazóként vettek fel pont arra hivatkozva, hogy közig végzettségem van.
2017. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!