Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinfós hallgatók körében...

Mérnökinfós hallgatók körében mire fel ez a nagy önteltség?

Figyelt kérdés

Üdv!

Mielőtt letámadnátok, mérnökinfora járok, egy megyeszékhelyen lévő egyetemre.

Az évfolyamon van kb 200 ember, ennek egy jó része nem tudja szerényen kezelni a szakot.

Néhányan olyan szinten elvannak szállva maguktól, hogy valami hihetetlen.

Minden más szakot lenéznek ami nem informatika (még esetleg más mérnöki szakokat, sőt orvosit is).

Értem én, hogy aki elvégzi az jó fizetésre számíthat, és félre ne értsetek, abszolút nem könnyű teljesíteni, de azért nem kéne elszállni.


Nyilván jól esik nekem is mikor kérdezik hol tanulok, és a válasz után csak hüledeznek, hogy az milyen nehéz szak, nekik biztos nem menne. De tudom a helyén kezelni.

És nem csak annyi, hogy másik szakon tanulókat nem nézek le, hanem azokat sem akik nem járnak egyetemre, hanem mondjuk szakmát tanulnak.

Viszont ezt kevés embertől látom viszont, és sokan még a gyér tanulmányi eredményük ellenére is fennhordják az orrukat.


Ettől függetlenül az informatikát szeretem, és azon vagyok, hogy elvégezzem az egyetemet.


De felmerült bennem a kérdés, mire jó ez az önteltség?

Más szakokon is jellemző az ilyen?

20/F



2018. máj. 26. 14:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%

Ismerek egy pár szabadbölcsészt, soha egy jót beszélgetni nem tudtam még velük...

Némelyik diplomával a pincérnőködésen túl nem sokra vitte önerőből...


A szociológusokkal, magyar-, angol- egyéb szakosokkal már lehet értelmes dolgokról társalogni.


A mérnökinformatikáról pedig, amint bekerülsz egy munkahelyre jössz rá, hogy semmi hasznosat nem tanítottak neked az egyetemen, csak szivattak évekig. Ez a tapasztalatom.


Orvosissal vagy építésszel se cserélnék. Ők is mazochisták.

2018. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes jelenség. Ha visszanézed a történelmet (akár a magyart, akár az egyetemeset) régen pontosan ugyanígy volt.


Egyetemtől függetlenül, szakmánként is, munkahelyenként is megfigyelhetők az egymásra utaló, nem épp dicsérő jellegű megnyilvánulások.

2018. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk (szociológia) is mindenkinek akkora volt a pofája, hogy én pl ezért vágytam el onnan nagyon. Most mérnökinfón vagyok, nem tudom, engem itt nem néztek sem hülye bölcsésznek, sem semminek, sőt, sokkal be/elfogadóbbak voltak velem és jobb hangulatú a társaság. Pszichón meg viccelni nem lehetett az évfolyamcsoportban, mert anyád módjára dorgáltak meg játszották az elitet...


Lehet, hogy itt nem a ripacs réteget fogtam ki, de itt azért jobban érzem a megbecsülést meg a tiszteletet és senki sem nagyzol a szakjával, legfeljebb ilyen "idegroncs leszek, de diplomás idegroncs" szinten, ami inkább a poén része, vagy amire már én is beszóltam nekik, hogy hisztis ribik vagytok, mikor egy házin sóhajtoznak, hogy semmi értelme, de haszontalan, miért így oldjuk meg... Ettől én is ki tudok borulni, de szerintem ez csak az ilyen önlegyezgetés rész, hogy ő jobban tudja, ő ért hozzá és "ízipízi"... Meg akkor szoktak inkább oltani, ha könnyű szakos embereket látnak bőgni meg az oktatási rendszert szidni, de az szerintem valahol érthető, ahogy azt is nehéz megszokni, hogy emberek sokszor nagyon buta dolgokat kérdeznek tőlünk innen nézve, amire kevesen tudunk jól reagálni. Sok a digitális analfabéta és ez szerintem sokunk lelkének pont olyan, mint egy magyartanárnak a helyesírás, vagy egy töri szakosnak az évszámok, hogy jézus, hogy nem lehet ezt tudni, hogy tud valaki ilyen baromságot kérdezni... Meg mikor a hülyegyerekek jönnek nyaggatni, hogy hackelni akarnak. Szóval azért van egy szint...


23N

2018. máj. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!