Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis vagy Debreceni...

Hangtorzító kérdése:

Semmelweis vagy Debreceni Egyetem Általános Orvosi karára érdemesebb menni?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! Jelenleg ez életem legnagyobb kérdése, hogy hol tanuljak tovább, a felvételivel nem lesz probléma kb. 460-470 pont körül leszek. Elsősorban orvostan hallgatókhoz szól a kérdésem, mivel Ti láttok bele legjobban ebbe a témába. Mindkettőnek megvannak az előnyei, mindkettő egészen kiemelkedő egyetem és éppen ezért nehéz a választás. Elsődleges célom, hogy kiemelkedő, külföldön is ütős diplomát szerezzek, de az egyetem végére ne legyek totálisan leharcolva. Azt tudom, hogy ilyen szempontból a Semmelweis picit vészesebb, mert a követelmény picit húzósabbra van szabva, de Debreceni diplomával is bárhova el lehet jutni. Légyszíves írjátok le a gondolataitokat, hogy Ti ha újra választhatnátok hova mennétek. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2018. máj. 27. 21:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

" Reálisabb képet olyan tudna neked vázolni, aki járt x ideig a SOTE-ra, és x ideig a DOTE-ra is."


Még csak ez sem igaz, mivel az évfolyamok között is lehet különbség. Lehet, hogy valahol az első év egy kicsit húzósabb, valahol meg a másodév. Persze igaz, hogy a legobjektívebb véleményt azt tudja adni, aki több egyetemre is járt, de még az sem lesz tökéletesen objektív.


Szerintem inkább város alapján dönts.

2018. máj. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is idén érettségizek, és számomra is az ÁOK a cél és olyan jó olvasni, hogy nem esnek egymásnak az egyes egyetemek hallgatói, hanem kultúrált érvekkel érvelnek :) !
2018. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én,aki világéletemben pesti voltam,és ide is jártam a SOTE-ra,én azt mondom,ma már inkább egy vidéki egyetemet választanék.Ez a Budapest már nagyon heringparti,azok a tömegek,akik ide feljárnak,egyre eszméletlenebb nagyságúak.Szennyezett a levegő,mindig minden park,bevásárlóközpont,szép helyek,látványossagok fullig vannak,és elképesztő árakon lehet itt albérletbe menni.Én nem is értem,a sok országhatárközeli ember mit keresnek itt.Egy két művészeti meg rendvédelmi képzést leszámítva minden mást meg lehet találni a vidéki nagyvárosokban is.Szerintem sokkal jobb hangulata lehet egy Debreceni Egyetemnek,de akár egy Miskolci,Pécsi,Szegedi,Győri,stb.is barátságosabb.Színvonalban meg szerintem nincs különbség.Én sose hallottam vagy láttam "diszkriminációt",ez nem olyan,hogy na BME-s,vagy akármilyen más mérnök vagy,mert az előbbi előnyt élvez.Ha orvos vagy,akkor teljesen irreleváns,hogy Mozambikban,Argentínában vagy Indiában végeztél.Sok kollégám jött vidékről melózni Budapestre,soha nem láttam,hogy hátrányban lettek volna.Ez nem az a szakma,ahol egy normális eredménnyel végző embernek a munkanélküliségtől kellene tartania.
2018. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem vagyok orvostanhallgató, de én is idén jelentkeztem orvosira, és hátha még így is tudok segíteni a döntésben. Szerintem az egyik leghasznosabb tanács, amit a választással kapcsolatban kaptam az az volt, hogyha orvosira megyek, akkor ne egyetemet, hanem várost válasszak. Szeretnek egyesek időnként elhinteni ilyen rágalmakat a vidéki egyetemekről, hogy ott nem olyan színvonalas a képzés, mint a SOTE-n, de ezt semmivel nem tudják alátámasztani.


Szóval én nem a tanulmányi lehetőségeket mérlegelném, mert az lesz mindenhol, hanem minden mást, ami a városhoz köthető. Hidd el, nagyon fontos a környezet. Én pl. Pesten frászt kapok attól a sok embertől, az állandó zajtól és rohanástól, a túlzsúfolt tömegközlekedéstől, és annak ellenére, hogy Pesthez lakom a legközelebb, be sem jelöltem. Nekem nem jön át a város hangulata, ami egy tök szubjektív dolog, mert más meg Szegeddel van így, amibe első látásra és visszavonhatatlanul beleszerettem. Szóval ha semmiképp nem tudsz dűlőre jutni, szerintem ezek alapján kellene neked is mérlegelned. Addig is sok sikert a szóbelikhez! :)

2018. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én most végzek a SZOTE-n. Pestiként anno Szegedet jelöltem elsőnek, mert ki szerettem volna szakadni a megszokott környezetemből. Életem legjobb döntése volt. :) Szeged egy igazi egyetemváros, életem legjobb éveit töltöttem ott. A társaság nagyon jó, a programok, bulik királyak és az sem elhanyagolható, hogy szinte alig kell utazni az órák között. Az esetek 90%-ában elég átsétálni egyik épületből a másikba, ami maximum 10 perc. Ezzel ellentétben Pesten nem úszod meg napi 1-2 óra utazás alatt. Hidd el, ez egy csütörtöki buli után hatalmas áldás tud lenni :D
2018. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%
Pécs
2018. jún. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!