Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újrafelvételizés vagy átvétel...

Újrafelvételizés vagy átvétel a jobb opció?

Figyelt kérdés
Elte Ik-ról a rossz tanterv miatt (egy tárgyat buktam, amiből nincsen keresztfélév, de 15 tárgy épül rá) jövő félévben 3 tárgyat tudnék felvenni, amire nem érdemes itt maradnom (illetve így az államilag támogatott félévekből is kicsúsznék). Programtervező informatikus képzés még nekem jó helyen a Pannon Egyetemen van Vezprémben. Ha oda szeretnék átmenni, akkor elvileg ezt tehetem átvételi kérelemmel vagy újrafelvételizek. Ha jól gondolom akkor mindkét helyre csak akkor vesznek fel, ha maradtak államilag támogatott helyek, illetve mindkét esetben kérdéses, hogy mennyi tárgyat tudnék elfogadtatni. Újrafelvételi esetén, ha felvesznek, akkor újraindul az államilag támogatott időm? Mit kéne tennem? Elindítani mindkét folyamatot, hogy minél nagyobb legyen az esélyem? Köszönöm.

2018. máj. 28. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
AZ államilag támogatott féléveid fogynak, de a képzés idő számlálása újraindul. Az újrafelvételiről idén már lekéstél, így marad az átvételi kérelem:(
2018. máj. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az átvételröl érdeklödj az uj suliban, mert nem biztos, hogy csak ugy átvesznek. Én például két helyre is beadtam az átvételi jelentkezésem, az egyiknél azt mondták, hogy 50 kreditet be kell számoltatnom az uj helyen, a másiknál meg hogy 4,2-es átlagom legyen meg. Szoval nem biztos, hogy átkerülsz attol, mert vannak üres állami helyek, ezeknek meg kellett felelnem nekem is.


Én a helyedben passziváltatnám magam, akkor nem megy el egy félévem feleslegesen, a diákom oktober végéig ugyis jo, és addig van idöm kigondolni mit szeretnék. 3 tárgyért biztosan nem járnék suliba, vagy akkor legalább elmennék 30 orában diákmunkázni.

2018. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

12 államilag támogatott féléved van, egy képzésre a képzési idő másfélszeresét használhatod el. Ha újra felvételizel másik intézménybe, akkor elölről kezdődik a képzésre fordítható félévek számolása, a felhasználtakkal együtt összesen max 12-ig (van egy-két kivétel, de az téged nem érint.) Átvételnél viszont nem, ha jól emlékszem. Én is azt javaslom, hogy passziválj egy félévet, vagy kettőt, menj el diákmunkázni, esetleg gyakornokoskodni, tanulj nyelvet, esetleg csinálj egy egyéves OKJ-t, IT-s tanfolyamot (Cisco, akármi), aztán jövőre add be a felvételit. Akkor hasznosan töltöd a kiesett időt, anyagi szempontból is jobban jársz.

Egyébként Szombathelyen is van az ELTE-nek ilyen képzése, nem tudom, mennyire számít más intézménynek. Akkor kezdődik elölről a képzési idő, ha más szakterületre, vagy ugyanarra a szakra, de más intézménybe mész felvételi eljárással.

2018. máj. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Első, tényleg lekéstem az újrafelvételiről? A felvi.hu szerint "A tavaszi felvételit követően ... pótfelvételi eljárást is meghirdethetnek, amelynek során azok jelentkezhetnek, akik jelentkeztek az általános eljárás során, de nem vették fel őket, vagy nem adtak be jelentkezést egyetlen felsőoktatási intézmény által meghirdetett, szeptemberben indított képzésre sem."
2018. máj. 29. 10:06
 5/7 anonim ***** válasza:
MeghirdetHETnek. Szerinted hány betöltetlen hely marad proginfó szakokon, amit meghirdetnek pótfelvételire?:D
2018. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De átvételnél is csak a betötletlen helyekre vesznek fel, nem?
2018. máj. 29. 10:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen szerintem.

Illetve én úgy tudom, hogy pótfelvételin csak önköltséges képzések indulnak, bár nem tudom, hogy ez téged mennyire zavar :D

2018. máj. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!