Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mióta tilos, és mióta nem...

Mióta tilos, és mióta nem divat a balkezesek átszoktatása Magyarországon?

Figyelt kérdés

2018. máj. 29. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Hát azt nem tudom, hogy tilos-e. Szerintem attól függ manapság, hogy a szülő mennyire "régimódi". A szüleink idejében a többséget még átszoktatták, mert hogy a rendes ember jobb kézzel ír. De pl az én 55 éves anyukámat meghagyták balkezesnek.

Azonban tudok olyan évfolyamtársamról (20 éves vagyok), akit a szülei kiskorában átneveltek jobb kezesre, mert nem akarták, hogy balkezes legyen.

Én is balkezes vagyok, és imádom :D Bár sokan kétkezesnek mondanak, mert jópár dolgot csak jobb kézzel tudok megcsinálni.

2018. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Azóta nem divat, hogy agysejteket növesztettek a szülők, és rájöttek, hogy baromira rontja a gyereket, ha átszoktatják, miközben semmi haszna nincs. Napjainkban már kellő figyelmet fordítanak az ergonómiára, hogy ne érje őket hátrány. Számtalan tanulmányt csináltak már, hogy miért nem éri meg terrorizálni ezzel a gyerekeket. Hát, azóta "tilos".
2018. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ez évszámban kb. mióta van így?
2018. júl. 27. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem igen köthető évszámhoz, ez egy folyamat volt, mire eljutott a szülők és oktatók tudatáig. 20-30 éve már nem volt divat. A 60-70-es években már készültek tanulmányok erről, ezért az egész mozgalom még ez előtt kezdődött pár évtizeddel.
2018. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A nagyanyám rajzolásnál áttette a ceruzát a balból a jobb kezembe azzal az indokkal, hogy a munkahelyeken nem szeretik a jobb kezeseket, holott akkoriban már rég nem volt ilyen felfogás...

20 vagyok.

2018. júl. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!