Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi felnőttként?

Érettségi felnőttként?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy le lehetne úgy érettségizni, hogy nem jártam ilyen pár éves kurzusra, hanem itthon magam felkészülnék egy év alatt és jövő májusban pedig leérettségiznék. Szakmunkásba jártam annó és csak szakmunkás vizsgám van. Vagy csak gimnáziumi bizonyítvánnyal lehet érettségire jelentkezni?

Van olyan iskola, ahol csak felnőttek érettségiznek?

A válaszokat előre köszönöm!



2018. máj. 30. 01:31
 1/8 anonim válasza:
100%

Esti tagozaton indulnak a képzések. Hetente egy bizonyos óraszámot jelen "kell" lenni. Sokan munkahely mellett is nulla felkészüléssel leérettségiznek.


Általános iskolai bozonyítvány elég a jelentkezéshez.

2018. máj. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Ahhoz, hogy leérettségizhess, középiskolai végzettség kell. Tehát mindenképpen jelentkezned kell. Viszont: mivel szakmád van, nem kell a 4 évesre menned, hanem elég a 2 éves.

Olyan iskola nincs, ahol csak felnőttek érettségiznek (hacsak nem direkt erre specializálódott magániskola).

2018. máj. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Igaz amit a második válaszíró mond, én tévedtem. Igen kell a középiskolai végzettség a 2 éves képzéshez.


Amit még érdemes tudni, hogy csak négy tantárgyból kell érettségizni (matek, töri, magyar idegen nyelv). Az ötödik választható tantárgyat kiváltja a szakma.

2018. máj. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakmunkás sulival általában 1 év kedvezményt kapsz, tehát 10. osztályba iratkozhatsz be. (A 2 év 1 év alatt rendszert nem ismerem.)

De van olyan suli, ahová elég havi 2-4 alkalommal, szombaton bejárni. Viszont ugyanúgy vannak dolgozatok, és év végi jegyet kapsz minden tantárgyból, ami benne van a tanrendben (tehát nem érettségi tárgyakból is)

A szakmunkásbizonyítvány nem váltja ki a a szakmai érettségit, tehát választott tantárgy is kell.

Nézz körül, hogy a lakóhelyed környékén milyen felnőttképzési lehetőségek vannak.

Én erről hallottam jó véleményeket:

www.semperstudio.hu

2018. máj. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2018. máj. 30. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha az új nevén szakközépiskolában (ami a régi szakmunkásképzőnek felel meg, csak összekeverték a neveket) jelentkezel érettségire, akkor lehetőséged van az ún. "4 tárgyas érettségire". Ez azt jelenti, hogy a szakmunkásbizonyítványodat elfogadják a választott tárgy helyett, és csak magyar, matek, töri, nyelv tárgyakból kell vizsgáznod. Azt javaslom, hogy egyből ilyen iskolában érdeklődjél az érettségire felkészítő évfolyamról, vannak ilyenek. Viszont ha más iskolában jelentkezel, akkor erre nincs mód.
2018. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sandor3232 válasza:
Sziasztok nekem egy olyan kérdésem van hogy okjs bizonyitvány is szakmunkának számít vagy pedig csak olyan suliba jelentkezhetek ami 8 általános a feltétel?
2019. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi.
2019. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!