Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek egy 95%-os közép...

Szerintetek egy 95%-os közép info. Érettségi elég lesz egy BME-re vagy ELTE-re vagy inkább vállaljak be emeltet?

Figyelt kérdés
95%-ot írtam középen előrehozottan és nem tudom, hogy duplázással (a matek lenne a másik) így lenne a jobb vagy csináljak szintemelőt és rakjak emeltet( ami +50 pont ugye)

2018. máj. 30. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vesztenivalód nincs, mert úgyis a jobb eredményt számítják. Amúgy simán elég lehet, bár nagyban megkönnyítené a válaszadást, ha megmondanád, melyik szakról van szó, és így várhatóan hány pontod lesz.
2018. máj. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Informatika-villamosmérnöki szak
2018. máj. 30. 23:45
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Ott a közép infó érettségis tudással kitörölheted a feneked. :D

Persze felvételi pontnak tökéletes és az emelttel sem éri meg "kockáztatni" csak emiatt.


Azonban VIK-on tudásban az emelt infó programozás része lehet számodra segítség, illetve ha ajánlhatok akkor a fizikát nézd át jó alaposan.

2018. máj. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Fizikával előbb lesz gondod, mint a proggal, nem kell tőle félni, teljesen nulláról kezdtük. Ha újracsinálhatnám, infi emelt és matek közepet tennék. Infót megpróbálhatod ősszel és tavasszal is, matekot csak viszont egyszer. Matekból illene 98% körül írni, meg egy 80+os infóval sima ügy.
2018. máj. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább matek emeltet tegyél.

Nem a print.f-el lesz baj, meg egy megadott úton történő lekérdezéssel, hanem majd amikor frankó kis deriválásokat kapsz, vagy végezd el ezt meg azt a feladatot 3 dimenziós térben.


Sok a matek, és húzós. Egy emelttel nem lősz bakot belőle mivel legalább lesz tapasztalatod hogy milyen is az. Illetve van szóbeli ami a BME-n alap.

2018. máj. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tapasztaltam (BME), az infó elég barátságos. Nagy lépésekben haladtok, szóval előny, ha tudsz programozni, de C-vel kezdtünk és a közép infónak nagyjából csak a felvételi pontszámig volt értelme.


Az infó miatt nem kell fosnod, de a középiskolai matekra úgy tekintenek, hogy azt mindenki tudja, szóval arra nagyon feküdj rá. Én anno nem emelteztem, mert féltem tőle, infó-matek középpel jöttem (98%, 97%), de nyáron magántanárral átvettük az emeltes anyagot és a fizikát. Nem mondom, hogy ez mentett meg, mert lehet, hogy nélküle is valahogy elbírtam volna, de azért hatalmas hendikep volt és sokkal jobban átláttam az anyagot, főleg, hogy nem lazultam el nyáron. Ezt tudom javasolni neked is.


a pontszámmal nem lesz bajod, nekem duplázással és nyelvvizsgával lett 418 pontom, a felvettek átlaga is ilyesmi. De megnyugtatlak, nem a felvételi ponton múlik, mi lesz. 470 pontos kollégának is volt már akkora arca, hogy repült második félévre és 380 ponttal felkarolt emberek is frankón helyt tudtak állni.

2018. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Idén érettségiztem, tavaly a te cipődben voltam. 95-tel gondolom fekszik az infó eléggé, szép eredmény!


Elmesélem én, hogy gondolkodtam: matek-infó faktos voltam, a felsőfokú nyelvvizsga miatt tudtam, hogy elég egy emelt érettségi a kettő közül. Szerintem egyetemen a matekot meg fogod utálni eléggé, vagyis ismerőseim (BME VIK) ezt állították szóval én úgy gondoltam, hogy emelt infó és közép matek. Tudom, hogy képes lettem volna emelt matekra, de nem érztem azt, hogy muszáj lenne az nekem.


Matek: 85+% (sajnos beteg voltam aznap)

Infó: kb. 98%

(Még nem tudom pontosan mennyi lett, kedden tudom meg.)


Evvel a számítással: 2*(85+98)+90=456 pont

Ilyen pontszámmal simán be lehet kerülni, sőt nekem a másik módszerrel biztosan több pontom lesz az évvégi átlagaim miatt.


Igazából neked kell döntened ma már az a +50 pont sokat segít, tehát a kettőből egyet mindenképp írd emelten!


UI: Én is a BME, ELTE páros közül választok.

2018. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Emeltből elég ha 45%ra megírod és ugyan ott vagy, amit rettentően egyszerá elérni, sőt ha a középszintre készülsz és egyszer sem töltesz ki egy emelt feladatsort akkor is megvan.


Amúgy. nem csak a pontok miatt érné meg. Egy jó emelt programozási szintel az egyetemen sokkal könyebben fogod bírni a Bevezetés a programozásba órákat elsőfélévben.


C-vel kezdetek szóval azt érdemes érettségire megtanulni...

2018. máj. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Bocsi a zavarásért, de te a szóbelire honnan tanultál? Sajnos kormányhivatalos vagyok, így nem kaptam meg a tételcímeket, csak a témaköröket.
2018. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!