Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy még lehet szokni...

Igaz, hogy még lehet szokni az egyetemi tanulás ritmusát?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok és nagyon kemény volt az első évem így nagyon félek a többitől mivel osztatlan mester szakon vagyok így még 5 évem van hátra. Sok felsőbb évestől hallom, hogy bele lehet jönni "csak még kell szokni az erőltetett menetet". Mit gondoltok erről?

2018. máj. 31. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jobban tetszett, mint a középiskolai minden egyes órára való készülés, sok felelés és dolgozat.

Nekem valahogy sokkal jobb, hogy egy-egy nagyobb anyagból vannak vizsgák.

Pedig levelezőre jártam, szóval nem is kaptunk annyi segítséget, mint a nappalisok, és időm is kevesebb volt a tanulásra munka mellett.

Ha nappalis lettem volna, és nem kellett volna dolgozni, akkor meg simán tudtam volna tanulni rendszeresen és nemcsak vizsgák előtt.

Amit nem szerettem és sok időt elvett, az a sok beadandó házidolgozat és kutatás.

2018. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Osztatlan tanári? Szaktól és egyetemtől függ, hogy ez pontosan mennyit jelent. Persze, hogy meg lehet szokni, eleinte kicsit szokatlan, még 1-2 félév év rutinból menni fog.
2018. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel több ezren eljutottak már a végzős évhez és tettek államvizsgát így feltételezem hogy a válasz igen :-)


Aki nem szokta meg az kibukott! Egyszerű a képlet...belejössz és lesz diplomád vagy nem jössz bele és kibuksz!

2018. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem érkeznek még tapasztalok. Igen angol- biológia szakon vagyok és elég kemény úgy néz ki már az első év végére feleződtünk is. Jóval nehezebb páros, mint egy btk-btk szakpár. Eléggé félek mi lesz ebből az egész képzésből mivel már nem csak kreditszámnak de átlagnak is meg kell felelni ami évről évre emelkedik ráadásul. Hát nagyon remélem tényleg meg lehet ezt szokni. Főleg lelkileg, mert szerintem nagyon stresszes.
2018. jún. 1. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!