Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg meg lehet ezt így...

Tényleg meg lehet ezt így csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következőkben olvasható állítást egy ismerősömtől hallottam, és érdekel, hogy ez valóban így van e. Tehát én pl. pszichológia szakra szeretnék menni az egyeteme, de beírtam az anglisztikát is, ha az előbbire nem vennének fel. Tegyük fel, hogy nem vesznek fel pszichológiára, marad az anglisztika. Egy illető azt mondta nekem, hogy ha anglisztikán vagyok, felvehetek bizonyos pszichológia órákat és bejárhatok rájuk, és ha jövőre újra jelentkezem pszichológiára és felvesznek, akkor annyi órával kevesebbre kell bejárnom, mert már az azelőtti évben bejártam pár pszichós órára. Ez így működik? Ilyen van? Érthető, ahogy leírtam?


Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2018. máj. 31. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van, jól mondták. Annyit hozzáteszek, a teljesített tárgyakat el kell majd fogadtatni vagy akkreditáltatni kell (kérvénybenyújtással), ahogy az adott intézménynél ezt meghatározzák.
2018. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a két szak egy intézményen belül van, szóval ez így még bónusz is?
2018. máj. 31. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor tudod ezt megtenni, ha egy intézményen belül van a két szak, ez nyilvánvaló. Minden képzésen vannak szabadon választható tárgyak, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy az egyetem bármely szakjának tárgyait felveheted (amiknek nincs előfeltétele, előzetes kritériuma). Így felvehetsz pszichológia szakos órákat is, akkor is ha mást tanulsz. Ugyanakkor néhány dolgot érdemes figyelembe venni:


- Az elvégzett tárgyakat csak akkor tudod elfogadtatni a pszichológia képzésben, ha nem változott ezek felépítése, követelménye. Ha az újrafelvételizésed idején változtatnak a képzés felépítésén, a mintatanterven, elképzelhető, hogy bizonyos tárgyakat nem fogadnak el, "potyára" végezted el őket.

- A pszichológia képzés nem rövid (alsó hangon 7-8 évnyi tanulás), ebből az alap- és mesterképzést lehet elvégezni állami támogatással. Könnyű csúszni néhány nehezebb tárgy vagy a szakdolgozat miatt, így az államis félévek nagy kincsnek számítanak. Nem biztos, hogy megéri elpazarolni két félévet egy másik szakon, ha tudod, hogy te nem is ezt akarod igazán elvégezni. Persze más a helyzet, ha mindkét szakot szeretnéd végigcsinálni és az anglisztikáról nem iratkozol ki, hanem párhuzamosan csinálod a második évtől a két képzést. Ugyanakkor ehhez azért fel kell kötni a gatyádat, mert nem lesz egyszerű.

- A pszichológia szakra nem könnyű bekerülni, magas a ponthatár minden évben, hatalmas a túljelentkezés. Ahhoz, hogy újrafelvételizésnél legyen esélyed, érdemes újraérettségizni. Erre viszont nem biztos, hogy sikeresen fel tudsz készülni, ha mellette az anglisztikás tárgyaidat végzed és pluszba még a felvett pszichológia szakos tárgyakat is.

- Nem feltétlenül leszel előnyben. Nagyon meg kell tervezni, hogy értelme legyen annak, hogy előre felveszel tárgyakat. Ugyanis a mintatanterv úgy van felépítve, hogy lehet, hogy te elvégzed az anglisztika első félévében az egyik első féléves pszichológia tárgyat, ezért ezt már nem kell felvenned jövő szeptemberben - viszont lehet, hogy a rá épülő következő tárgyat csak tavasszal indítják, és ősszel nem tudod azt felvenni, nem haladsz gyorsabban magyarán.

2018. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm Nektek! :)
2018. máj. 31. 22:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én pszichologia szakos vagyok az ELTE-n ezért figyelmeztetlek, hogy nem nagyon lehet ezt megcsinálni. Még mi is alig jutunk be a kötelező tárgyainkra mert túl sokan vagyunk és akinek nem szerepel az adott tárgy a mintatantervében az hátrányban van jelentkezésnél, kevesebb pontod van és a pszichosokat besorolják eléd. Vérre menő harc megy még egy 160 fős óra helyéért is. A gyakorlatok meg teljesen felejtősek, azokra lehetetlen. Első évben amiket fel tudsz venni tárgyak az az anaromia és a bevezetés apszichoba, bevezetés a filozofia történetbe.. de ha ezeknek változik a kódjuk jövőre mikor ide jönnél akkor már elveszett a tárgy. Szerintem inkább hagyj ki egy évet és készülj fel újra ha nem sikerült idén.
2018. jún. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!