Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen arányban buknak a...

Milyen arányban buknak a szakotokon záróvizsgán/államvizsgán?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok szakot, egyetemet is. Köszi!

2018. jún. 3. 20:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk tavaly ketten buktak (földrajz szak).

Amúgy írta itt valaki a szakdogát :D nekem van pár ismerősöm, akinek a szakdoga védése együtt volt az államvizsgával :D tök fura, mert nálnuk úgy van, hogy május végén kell a szakdogát megvédeni, és júniusban meg az államvizsga:D

Szóval a védés és az államvizsga külön van nekünk, és van olyan ismerősöm, aki meglepődik ezen, én meg azon lepődök meg, hogy náluk meg egybe volt :D

2018. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

9-en voltunk államvizsgán most. Mind átmentünk.


ZSKE Gazdaságinformatika alapszak

2018. jún. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is buknak államvizsgán, de hozzáteszem miért?


Azért, mert pl el sem jönnek és meg sem próbálják a vizsgát, aki bemegy államvizsgára annak nagy része helyből visszaadja a tételét - ugye hogy nem mindegy hogy 20-ból átment 5 ember de 10 ember nem is jött el a másik 5 meg visszaadta! vagy 20-ból 20 lefelelt és így bukott 15 ember! Csak ezt úgy mindenki szereti elmismásolni!!!!!


Szóval ha leülsz és valamilyen szinten a tételeddel kapcsolatban releváns információkat kiizzadsz magadból akkor esélyes a sikeres vizsga!

2018. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Corvinuson végeztem (igaz, 2005-ben) és 0%-os volt a bukási arány az államvizsgán.
2020. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsén múlik. Van pár olyan tétel, ami direkt bukásra megy. Nincs hozzá anyag és semmi és olyan mennyiségű hogy 5 percben nem lehet elmondani. Már a tétel kiírása is fél oldal. Szóval aki ezt húzza az már adja is vissza. Nem is értem miért nem veszik ki. Na meg van az ellentetje, ami 1 oldal az egész tétel kidolgozása és 1 percben ellehet mondani az egészet és 5-ös. Szóval igazából azon múlik, hogy buksz vagy nem, hogy milyen tételt húzol.
2021. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

ELTE jogász: 5 államvizsga van, három hónapig tart az egész, ha UV-zol, akkor még erre is ráhúzol egy pár hetet. A végére olyan vagy, mint a mosott sz...

Polgári jogból rendkívül szubjektív és hektikus, egyes oktatóknál 60 %-os bukási arányok vannak, más, párhuzamos vizsgák során meg mindenki átmegy. a többi tárgyból is van egy olyan jellemzően 10 %-os arány, de ha a megfelelő embert fogod ki, lehet, hogy aznap senkit nem húznak meg.

2021. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jogász szakon (nem ELTE) nálunk azt vettem észre, hogy ciszonylag nagy a bukási arány. 5 tárgy van. Nem feltétlen magamból kell kiindulni, mert én eleve teljesen megutáltam a jogot, az évek alatt, és így nagyon nyögvenyelősen is tanulom, nem is érdekel, herótom van tőle. 2 zv tárgyam megvan, most futok neki a másik 3nak. Ettől független megerőszakolom magam, és tanulok, szóval nem lesz..rom.De még így is nagyon parázom. Rajtam kívül is sokakat meghúztak, olyanokat is, akiknek azért több céljuk van a joggal, jobban érdekli őket, mint engem. Én úgy vagyok vele, ha már ennyi pénzt, (az energiáról ne is beszéljünk, te jó ég) akkor hülye lennék feladni, ennyivel a vége előtt. Sokat csúsztam (igaz főállásom is volt sokáig mellette), vért izzadtam, sose lesz belőlem egy sztárügyvéd, vagy alkotmánybíró, de most már ja törik, ha szakad befejezem. Bízom benne, hogy december közepe felé, ha egy mosott sz. r is leszek, végre megkönnyebbülhetek. És ugyanezt kívánom minden sorstársamnak, mindegy milyen szakon is van!
2023. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
#17: Sokszor több szerencséje van annak, akit kevésbé érdekel a dolog, mint aki sztárügyvéd akar lenni. Mert előbbi lazábban veszi a vizsgázást, lesz ami lesz alapon, míg akinek ez az élete, teljesen ráparázik és leblokkol. Sok sikert neked! Lehet, hogy nem akarsz ebben dolgozni, viszont sosem tudhatod, hogy mikor veszed hasznát, akár a való életben, vagy családi/baráti körben.
2023. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Köszi a drukkot, kedves utolsó! A polgáron ma túl vagyok, sikeresen
2023. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!