Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Októberi érettségi? Valaki...

Októberi érettségi? Valaki segítsen légyszíves, aki ért hozzá!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Beadtam a jelentkezésem az idei szeptemberi képzésekre. Ma tudtam meg az eredményeket. Minden szuper lett, egy tárgyat kivéve és pont azt duplázom.. Eléggé eltoltam. Tudom, hogy lehet menni októberben és akkor keresztfélévre jelentkezn. Lehet újra nekifutnék ennek a tárgynak (fizika). A kérdésem az volna, hogy ebben az esetben lehetőségem nyílik-e választani a két eredmény közül, vagy köteles vagyok ezt mint "javítót" írni és felülbírálja a szeptemberit?


Elegendő lenne a pontszámom, abban az esetben, ha erőset szóbelizek. Ti mit gondoltok? Ha elegendő lenne hagynátok a javítást, még ha zavarna is titeket a gyengébb eredmény?


Köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 5. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha elég, akkor benn leszel, akkor már az érettségi eredménynek semmi jelentősége.

Amúgy nem írja feltétlenül felül, a jobb eredményt számítják (de később tanusítványt adnak, az érettségi átlagot a hozott pontok miatt a mostani legjobb 5 eredményedből számítják).

Keresztféléven sokkal kevesebb indul, nem biztos, hogy jelentkezhetsz februárban, valószínűbb, hogy meg kellene várnod a jövő szeptembert.

2018. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keresztféléven szinte csak fizetősen indulnak képzések.


Akármennyiszer javítózhatsz, ha rosszabb lesz nem veszik figyelmbe.


Ha a szóbelivel javítasz és felvesznek, akkor után úgyse fog már érdekelni az érettségi, elég lesz majd az egyetemen tanulni.

2018. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ha elég lenne a pontszám, akkor valószínűleg nem mennék csak úgy passzióból mégegyszer érettségizni 😋

Viszont a jelenlegi helyzetem figyelembe véve (ami a tiedhez hasonló) igenis zavar, hogy milye gáz kémiát írtam. A számolós feladatokat nagyon el..tam. Az elméleti résszel összességében nem annyira gáz, de idegesít, hogy amíg készültem, a számolást tartotta az erősségemnek és szinte biztos voltam benne, hogy nem lesz vele probléma. Erős szóbelivel kb. 80%-ra tudnám felhozni, de mivel azt hittem, hogy sokkal kevesebb pontot szedtem össze, már nem is készültem a szóbelire, mert úgy voltam vele, úgy is újrateszem. Jelen állás szerint van 5 nap a szóbeliig (ma tudtam meg az eredményt), és a 80% "szép" lenne emelt kémiából nekem, de van egy olyan érzésem, hogy nem lenne elég, azaz ősszel mindenképp újratenném. Azzal meg mit szivassam magam, hogy 2 kémia szóbelire megyek el, egy is elég abból szerintem.

Az a 80% szerintem más érzés lenne, ha az írásbeli és szóbeli egyforma mértékben tenné ki a százalékot és nem lenne egyik sem kiugróan rossz.

2018. jún. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!