Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tapasztalatok ELTE kollégiumok...

Tapasztalatok ELTE kollégiumokról?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem és szinte biztos, hogy ÁJK jogi karra felvesznek. Felajánlották haverok az albérlet lehetőségét, de a szüleim azt mondják, hogy a koli olcsóbb és jobb is ismerkedni ott. ELTE-sek hogy megy a koli beosztás? Egy szakra járók egy koliba vagy össze vissza? Tudom hogy. Kőrösi a legjobb a 7ből de oda kb esélytelen bekerülni. Olyan kolit szeretnék, ami nagyjából lakható, viszonylag biztonságos környéken van és jó a közösségi élet, sokat buliznak az emberek

2018. jún. 7. 13:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Össze-vissza van. Van valamelyik kolesz, kevés létszámmal, ott nagyjából azt hiszem, egy szakról vannak, de alapvetően (pl Kőrösi Csoma 1000 létszámánál) keveredés van. Még a szobatársaid sem biztos, hogy azonos szakon lesznek veled. Nekem eddig (törisként) volt gyógypedagógus, anglisztikás és angol-magyar tanári szobatársam.


Amúgy a jelentkezésnél (ha eléred a ponthatárt) csak a kollégiumi férőhelyre jogosultságod kapod meg. Olyan kollégiumba is felvételt nyerhetsz, amit nem is jelöltél meg. Oda mész, ahol van hely, stb.


Én negyedik éve lakom a Kőrösiben, itt nagyon jó közösségi élet van (klubok), bulik, stb. Ha a szociális élet az egyik fő szempont, akkor ez egy nagyon jó választás. A többi koliról így nem tudok nyilatkozni, de nem annyira jók, azt hallottam. Az biztos, hogy nálunk van egyedül fürdő+wc a szobákban, a többi koleszban a folyosón. Nekem ez alapvető fontosságú dolog volt, ha nem ide vettek volna fel, nem mentem volna koleszba.


Biztonság szempontjából még nem hallottam egyik koleszról sem, hogy gond lenne vele. Az ADK az tudom, hogy jó környéken van, ott már voltam egyszer látogatóban. :-)

2018. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!