Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest KRE pszichológia,...

Budapest KRE pszichológia, Pécs PTE pszichológia?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok a sorrendváltoztatást illetően, így az érettségi-véghajrában. Nekem városilag, környezetileg Pécs sokkal jobban tetszik, Pestnél olcsóbb is. Anyáék viszont Budapestet pártolnák, szerintük ott jobb az oktatás, több a szakmailag az elismert tanító (nem néztünk még utána), illetve jobb lehetőségeket kínálna az a város.

Minden negatívum, pozitívum érdekel a két helyről, szakról! Előre is köszönöm.



2018. jún. 11. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Ha magát a pszichológiát nézzük, Budapesten valóban több a lehetőség, itt központosul elég sok minden a szakmán belül. Ez pedig már a tanulmányok alatt előnnyé válhat. Ugyanakkor nyilván a Pécsen szerzett diploma sem ér kevesebbet, és az ott végzettek is feltalálják magukat...

Én azt mondom, ahova a szíved húz és ami anyagilag jobban belefér. A mesterképzést csinálhatod akárhol, jelentkezhetsz máshova, ha úgy döntesz, szeretnél egy másik egyetemet is kipróbálni vagy más városba mennél stb. Teljesen mindegy a későbbi boldogulás szempontjából, hol végezted a BA-t. Viszont én sok olyat látok Budapesten, akinek a megélhetés a tanulás rovására megy, mert nem győzi összeegyeztetni a munkát és a sulit.

2018. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Pszichológus körökben az ELTE, Debrecen és Pécs a legjobbak, szóval nem is kérdés, hogy Pécs a megoldás. A Károli a "futottak még" kategória, egy OKJ-s személyi edző tanfolyammal is többre mész a munkaerőpiacon.
2018. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Én pont azt hallottam mostanában, hogy a Károlin egy erős szak van és az a pszichológia. Nagy hangsúlyt fektetnek a gyakorlati oktatásra is az elméleti mellett.

Én Pestet mondanám. Pécsen jogot érdemes leginkább tanulni.

Az ELTE kultusza máig érthetetlen számomra, úgy, hogy rengeteg barátom jár oda és a legtöbben PPK-n vannak.

2018. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Pszichologiat tekintve valoban a Karoli a legjobb. En Pte-re szeretnek menni ettol fuggetlenul, pont a lakhatas es a varos miatt, plusz az oktatas szinvonala ugyanugy nagyon jo.
2018. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is pont e között a két egyetem között hezitáltam, pszichológia szakon, de a pontok Pécsett alacsonyabbak, így amellett döntöttem, remélem nem emelkednek túlságosan a ponthatárok... Amúgy szombathelyi vagyok, szóval az utazás katasztrófa lesz Pécsre.
2018. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!