Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért "jobb" a Pázmány jogi...

Miért "jobb" a Pázmány jogi kara a Károlinál, ha szigorlat sincs?

Figyelt kérdés
Mindig azt olvasom,hogy az Elte után a Pázmány az egyik legjobb jogi egyetem , de szigorlat hiányában nem elégtelenebb a megszerzett tudás ? Hisz minél tobbet tanul valamit az ember,annál jobban megmarad a későbbiekben, a Károli jogi kara meg a sárga földig van alázva, holott a Pázmányon se beugró (vagy csak egy ket tárgynál), se szigorlat, csak sima vizsgák, azok meg gondolom a Károlival egy szinten vannak nehézségben. Nem akarok vitát szítani, nem célom egyik egyetemet se ledegradálni, pusztán kíváncsi vagyok.

#egyetem #jog #Károli #ELTE-ÁJK #elte államtudomány ppke kre
2018. jún. 11. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alapján nem összehasonlítható. Nem a vizsga elnevezése számít, hanem az, hogy ott mit és milyen mélységben kérnek vissza.
2018. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Honnan tudod, hogy nincs szigorlat?

Én mondjuk nem mostanában jártam oda, tudom, hogy azóta sokat romlott a pázmány kollektíve (karokat vontak össze stb), de nekünk még jócskán voltak szigorlataink anno az ősidőkben.


Egyébként nevesebb oktatók meg általában az egyetem hírneve a hosszú múltra visszavezetve, semmi több. Ugyanez az elte, de attól, hogy az egekig magasztalják, ott sem minden tökéletes... nekünk pl anno (~8 éve) azt mondogatták az oktatók, hogy az eltén sokkal kevesebb a gyakorlati tudás, hiába a nyálverés.


Szóval lehet szuper a Károli is, ha jók a tanáraid.

2018. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Onnan tudom,hogy oda járok. Én konkrétan a jogi karokat hasonlítottam össze, egy egyetemen belül is lehet a karok es szakok kozott nagyon nagy eltérés ( lásd pl pszichologia szar az elten a Karolin meg kifejezetten jo , holott osszesítve az elte jobb egyetem ) De már eleve a tudat zavaró ,hogy hiaba könyebb itt egy szigorlat, mégis szigorlat , tehát a diákok átrágják magukat az anyagon újból, míg a Pázmányon vizsgáznak utána felejtik is el.
2018. jún. 11. 20:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A jó az viszonylagos fogalom igazából.

Nem mindegy, hogy arról beszélünk e, hogy a papír, amit ad mennyit ér, vagy arról, hogy a képzés amit ad mennyit ér.


A papír azon múlik, hogy milyen erősen kérik vissza számonkérésnél az anyagot, a képzés minősége viszont a leadott anyag mennyiségétől, minőségétől és a pedagógiai módszerektől függ, amivel tanítják.


Attól még, hogy kevésbé kérik számon a Pázmányon, lehet a leadott anyag komolyabb. Ugyanúgy a vizsgák mennyisége sem jelenti azt, hogy feltétlenül komolyabban kérik számon a Károlin, mert lehet, hogy tök kamuk a vizsgák.


Én személy szerint Károli bölcsész karra jártam, de vannak közös tantárgyaink a jogi karral. A jogi alapismeret tanárnőnk az nem is adta le az anyagot, csak ha kedve volt hozzá, amúgy meg a mindennapjairól beszélgetett velünk, minthogy milyen kávét ivott reggel stb. Elég eszelős volt az illető. Na most ilyen órák mellett tarthatnak 10-el több vizsgát, ha mellette a Pázmányon leadják a tananyagot ténylegesen :D

2018. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Károlis papír nem annyira keresett, mint egy ELTE, vagy Pázmányon szerzett. A munkaerőpiacon hátrányban van egy Károlis, sajnos. Pedig ugyanúgy jogi végzettséget szerez.
2018. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szigorlatnak ehhez semmi köze szerintem... aki rendesen tanul, ugyanúgy megmarad minden a fejében.. szerintem..
2018. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Le van rohadva mind a három.
2018. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!