Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki az anatómia...

Van itt olyan, aki az anatómia szigorlat miatt hagyta ott az orvosit?

Figyelt kérdés

2018. jan. 12. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem én, de több ilyen volt csoporttársam is van, igen.


Mondjuk ez így, hogy az anat szigó miatt, szerintem nem egészen helytálló. Mondjuk úgy inkább: akik nem ide valóak bármi miatt - motiváció- vagy képességhiány, időbeosztási zavar, akár rossz visszahúzó családi háttér, anyagi gondok, akármi - az általában legkésőbb másodévre rájön, hogy nem tud annyi energiát belefektetni ebbe, amennyi szükséges lenne. És feladják.

2018. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyanokat, akik nem konkrétan a szigorlat miatt, hanem úgy általában az anatómia miatt hagyták ott. Voltak, akik még a szigorlatig sem jutottak el, mert az első vagy második félévi kollokvium sem lett meg nekik vagy elhasználták az összes vizsgaalkalmat. Nyilván nem mindenkinek a szorgalommal volt baja, ismerek olyanokat, akik egyetem mellett dolgoznak és emiatt bukdácsolnak, vagy családi okok miatt nem tudnak úgy tanulni, ahogy kéne. Nem véletlenül hívják "szóró" tárgynak az anatómiát, bár szerintem nem lehetetlen megtanulni, mondom ezt úgy, hogy átlagos képességűnek tartom magam (mondjuk még nincs meg a szigorlatom, úgyhogy egyelőre nem igazán releváns a véleményem).
2018. jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Ment a zöld kéz mindkettőtöknek. :) Ezt a lepontozást nem értem. :O
2018. jan. 13. 15:05
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Én már ötödéven vagyok, nálunk is az első két évben mentek el a legtöbben, és zömében az anat volt az, ami nem ment nekik. Illetve van olyan, aki velünk kezdett, de még mindig azon ügyködik, hogy meglegyen a szigorlat előtti utolsó kollokviuma, hogy egyáltalán rákanyarodhasson a szigóra.
2018. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, és ezt honnan tudod?
2018. jan. 13. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!