Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek mi a tapasztalata a...

50C-Balint kérdése:

Kinek mi a tapasztalata a szóbeli érettségiről?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek szóbelizné és nem igazán tudom, hogy hogyan fogok szerepelni... Tudom, hogy nézik az írásbeli eredményét is(2 pont híján 4es) de muszály nekem szóról szóra mondani bármit is? Ahhoz, hogy átmenjek mennyi pont kell minimum?

2018. jún. 12. 16:37
 1/4 anonim válasza:
7%
Ahhoz, hogy átmenj minimum 10 % kell, ha minden igaz. Nem szóról szóra kell tudni, de a lényege benne legyen és valamely tantárgyaknál nézik a felépítést meg a szaknyelv használatát de ettől nem kell parázni
2018. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%

Nekünk úgy mondták h 10%-át kell elérni mindennek. Tehát pl.: magyarnál az irodalomból is 10% és nyelvtanból is 10%. Lehet csak minket akartak beparáztatni ezzel, de én inkább tanulnék a helyedben. Nekem esélyem sincs egyikből sem megszerezni az ötöst.. neked meg van lehetőséged és agyad is hozzá. Minimum pont ha jól tudom a 150-ből 38.

150 az írásbeli+szóbeli pontszáma.

Egyedül idegennyelnél van máshogy, ott a szóbeli nem 50 pontos, mint a többinél, hanem 30 vagy 33.. azt nem tudom pontosan.

2018. jún. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

12%-ot kell elérni. Ez 50 pontos szóbelin 6 pont. 30 pontosnál 4. :D

Hidd el, nem nehéz összehozni.

Nem kell szó szerint mondanod mindent, fontos a saját vélemény (magyarnál, nyelveknél, törinél esetleg) és hogy értsd amiről beszélsz.

2018. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Muszáj
2018. jún. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!