Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen tényleg könnyen...

Egyetemen tényleg könnyen lehet szakot váltani?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan azt hallom/olvasom, hogy xy így váltott szakot, meg egytemet és ilyen meg olyan könnyen ment. Tudom, kell hozzá bizonyos kredit meg az előző hekyen töltött pár félév. Én teljesen biztosan BGE-s leszek szeptemberen, nemzetközi tanulmányok szakkal és rájöttem, hogy ez nem elég konkrét, bár érdekelne, de talán jobb lenne valami biztosabbat választani. Pótfelvételit nem merem megkockáztatni, szerintem ha már bekerültem valahova onnan egyszerűbb és biztonságosabb váltogatni. Erről a szakról melyik másikra lehetne esetleg átmenni, ha valóban nem tetszene és nem látnám értelmét? Csak a karon belül lehet mozogni?

2018. jún. 14. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt is figyelembe kell venni, hogy a két tanterv mennyire fedi egymást. Két egyetem ugyanazon szakán is lehet nagy eltérés.
2018. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Magyarországon rohadtul nem könnyű. Újra kell jelentkezni, ahogyan bekerültél alapból.
2018. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fizetősre vettek fel vagy államisra?
2018. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fizetősre fogok menni.
2018. jún. 14. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha fizetősre mész és nem tetszik a szak, ahova jelentkeztél, akkor célszerű törölnöd a felvételidet az e-felvin. Pótfelvételinél már tudod, hogy az adott egyetemen, ami tetszik, meg a szak is, hogy mennyi volt az önköltséges ponthatára és azt is látni fogod, hogy hny hely maradt a kapacitásszám alapján. Ahova megvan a pontod és van még több hely, oda jelentkezz pótfelvételin. Szakot váltani nem olyan könnyű, meg csak akkor válthatsz ha elérted a felvételi pontszámot vagy annak valamennyi százalékát.. Szóval olyan nincs, hogy 280 pontos eredménnyel át tudsz jelentkezni egy 430 pontos felvételis szakra.


Pótfelvételin NG szakra biztos bekerülsz a BGE-n, mert nekik a legnagyobb a kapacitásszámuk és maradnak helyek.


NT tanterve megtalálható ezek között:

[link]


Egyébként leginkább vagy legkönnyebb ugyanarra a képzési területre átjelentkezni, szakot váltani. De nem lehetetlen más szakra is váltani. Szóval szerintem ne váltogassál, hanem kezd azon a szakon, amit jobban szeretnél és csak akkor válts, ha mégsem tetszik a szak ahova felvettek, vagy nem megy az a szak és nem tudod a krediteket megszerezni. Gyakran az új felvételi könnyebb, egyszerűbb , mint a szakváltás.

2018. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Körülbelül 460 pontom lesz, a Corvinuson ezzel nem tudnék mit kezdeni de máshova meg fizetősre ez bőven bőven elég lenne. A pótfelvételin gondolkodtam, de félek, hogy végül fenékre esem és vagy nem vesznek fel ott sem, mert mondjuk emelkedik a ponthatár, vagy nem marad olyan szak, ami tetszene, vagy csak olyan egyetemen ami végképp nem jó.
2018. jún. 15. 15:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 360, egy százassal elírtam..:D
2018. jún. 15. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!